Cvičíte jógu doma? Tipy na online lekce v češtině!

Pokud cvičíte převážně doma, pak pro vás máme tipy na skvělé jóga online lekce v češtině. Doporučíme vám několik YouTube kanálů, kde najdete profesionální a sympatické lektory. A na závěr jsme přidali ještě jeden super způsob, jak lze cvičit z pohodlí vašeho obývacího pokoje. Následující článek je jak pro začátečníky, tak pokročilé. Tak na co ještě čekáte? Začněte s jógou ještě dnes!

Jóga patří k těm druhům pohybu, které můžete úspěšně cvičit na každé fyzické úrovni, v jakémkoliv věku a prakticky kdekoliv. Stačí vám k tomu jen pohodlné oblečení, dostatek prostoru a podložka na jógu. S tou můžete vyrazit ven do parku nebo ji rozhodit doma na podlahu a zacvičit si v pohodlí svého pokoje.

Jak začít cvičit jógu

Pokud se s jógou ještě vůbec neznáte, tak vždy doporučuji odchodit nějaký kurz jógy pro začátečníky. Můžete samozřejmě začít cvičit na vlastní pěst podle videí nebo návodů na internetu. Má to ale jeden malý háček. Nikdo vás nebude kontrolovat a upozorňovat na možné chyby. Alespoň pár lekcí byste si na úvod měli zkusit.

Na kurzu se seznámíte se dvěma základními věcmi. Za prvé se naučíte správně dýchat. A za druhé zapracujete na držení těla během pozic. Někdy se totiž může stát, že budete něco provádět nesprávně. A sami byste na to nikdy nepřišli. Oko učitele ale vše včas odhalí a upozorní vás na to. S profesionálním vedením budete mít jistotu, že cviky provádíte přesně tak, jak byste měli. V opačném případě můžete riskovat i zranění.

Tip: Chcete si vycvičit ploché bříško? Vyzkoušejte naši sestavu pro zeštíhlení a pevné břicho.

U jógy nejde o to, provádět pozice přesně tak, jako to dělají ostatní „profíci“. Tělo každého z nás je trochu jiné. Cvičení byste vždy měli přizpůsobit vlastním možnostem. Je potřeba pozice provádět tak, abychom si neublížili a získali pro své tělo i mysl všechny pozitivní účinky, které jóga nabízí.

Jak začít cvičit jógu doma – vyzkoušejte YouTube

Jenže ne každý má na takový kurz čas. V tom případě jsou jednou z alternativ instruktážní online videa s jóga cviky. YouTube je plné jóga videí všech různých obtížnostní. I těch pro úplné začátečníky. Videa připravují profesionální cvičitelé jógy, kteří vědí, co dělají.

Pokud si nejste jistí ohledně provádění jednotlivých ásan, tak můžete být v klidu. Vše totiž detailně popisují a vysvětlují, na co si dát pozor a v čem lidé často dělají chyby. Jednoduše si tak můžete sami ověřit, zda cvičíte dobře i vy. Doporučuji cvičit někde u zrcadla, ať se můžete zkontrolovat, jestli máte správný postoj.

Jóga videa pro začátečníky

Připravili jsme pro vás několik doporučení na videa, která jsou v češtině. Nejprve začneme jóga videi pro začátečníky. I vám pokročilým určitě neuškodí znovu si projít základy. Nebo možná jste zvědaví, jestli cvičíte správně. Právě v tom vám pomohou následující videa.

Dobré jóga video pro začátečníky je například s lektorkou Bárou. Provede vás naprostými základy, vysvětlí důležité věci a ukáže vám pozice, které bez problémů zvládnete i vy sami doma.

YouTube video

Následující lekci doporučujeme nejen nováčkům. Je skvělá také pro ty, kdo si chtějí po dlouhém dni odpočinout a protáhnout unavené tělo.

YouTube video

Jóga videa s ranní rozcvičkou

Jako první zde najdete video pro ranní jógu na protažení. Vykročte do nového dne tou správnou nohou – udělejte si hezké ráno. Uvidíte, že i zbytek dne bude mnohem lepší, pokud budete plní energie a vitality.

YouTube video

Další skvělou ranní rozcvičku najdete na kanále Jóga z obýváku. Video má 37 minut, můžete si ho tedy klidně rozkouskovat, pokud nebudete po ránu stíhat.

YouTube video

A poslední ranní protažení, tentokrát s Denisou P.

YouTube video

Jóga pro vnitřní klid

Zuzana Klingrová se zabývá jógou už delší čas. Na jejím kanále Zuzana Klingrová Jóga najdete videa zaměřená na specifické problémy. My vám tu nasdílíme lekci jógy pro vnitřní klid.

YouTube video

Jóga a hubnutí

Pokud se vám cvičení se Zuzkou líbí, vyzkoušejte i následující lekci. Ta už je o poznání dynamičtější. Budete se nejen protahovat, ale také pálit kalorie.

YouTube video

Následující video se zaměřuje na pevné bříško a štíhlý pas. Lekce má jen 16 minut. Pěkně si zacvičíte, a i se u toho trochu zapotíte.

YouTube video

Rádi byste docílili pevné a štíhlé postavy? Vyzkoušejte lekce power jógy s Mari Bek.

YouTube video

Bolest zad a páteře

Pokud vás trápí bolest krční a hrudní páteře, vyzkoušejte si zacvičit s Markétou. Na jejím kanále najdete i další super videa s jóga cviky.

YouTube video

A na bolest zad tu máme hodinové video. Vyzkoušejte si lekci, a to i tehdy, pokud vás záda netrápí. Jóga totiž funguje nejen jako lék, ale i prevence.

YouTube video

Jóga cviky na YouTube v angličtině

Pokud vám nedělá problém angličtina, možností máte mnohem víc. Super tipy najdete například v našem článku o 15 nej jóga videích na YouTube. V podstatě ani není potřeba tolik znát jazyk, jako jednotlivé pozice. Když se jednou správně naučíte provádět pozice, stačí vám chápat základní pojmy v angličtině, jako nádech (inhale) a výdech (exhale). Zbytek okoukáte přímo z videa.

Instruktážních jógových videí v angličtině je na internetu obrovské množství. Můžete si vybrat podle stylu, délky i toho, jak jsou vám jednotliví instruktoři a instruktorky sympatičtí. Na YouTube najdete dynamickou power jógu a ashtangu, klidnou pomalou yin jógu a restorativní jógu. Dále lekce určené pro konkrétní účely – jógu pro detoxikaci organismu, jógu pro zlepšení nálady a odbourání stresu, jógu pro první trimestr těhotenství nebo třeba jógu proti kocovině.

Nemusíte udělat ani krok z vašeho bytu a své malé jógové studio si můžete vyrobit ve vlastním pokoji.  Zkuste třeba jógu s Adrienne, Boho Beautiful nebo Tarou Stiles.

YouTube video

YouTube video

YouTube video

Začněte cvičit jógu s námi

Nevyhovují vám rozkouskované lekce? Potřebujete při cvičení nějaký režim, pravidelnost a vedení? Pak pro vás máme řešení přesně na míru. Vyzkoušejte některou z našich jóga výzev.

Jako první vám doporučuji 20denní jóga výzvu. Každý den ráno vám do emailu přijde nové video, podle kterého budete cvičit. Všechna videa jsou v češtině, takže se nemusíte bát, že byste nerozuměli. K tomu dostanete také spoustu dalšího materiálu a naši podporu!

YouTube video

Další výzvou, kterou můžete projít, je 21denní jóga výzva. I ta funguje na stejném principu. Každý den vám přijde video + materiály. Během 21 dnů si vyzkoušíte různé styly jógy a naučíte se pravidelně cvičit.

YouTube video

Jóga ebooky

My ale nejen točíme videa a připravujeme výzvy. Dali jsme pro vás dohromady také několik ebooků. Pokud se s jógou teprve seznamujete a nejste si úplně jistí, jak začít, může vám pomoct například naše příručka pro úplné začátečníky. Kromě ní najdete na webu také ebook s ásanami pro zdravá záda nebo třeba ebook o józe proti stresu.

Pokud vám náš článek pomohl a inspiroval vás, budeme moc rádi, pokud ho budete sdílet i s přáteli. Třeba začnou cvičit i oni! Pojďme šířit jógu mezi naše blízké. Uvidíte, že hned bude na světě o poznání lépe. A pokud víte o nějakém dalším kanálu nebo zajímavém videu, dejte nám vědět.

 

55 Shares
>
55 Shares
Share55