Tipy na jógové vánoční dárky

Vánoční čas se nám pomalu ale jistě blíží. Zatímco někdo nezačal nad nákupem vánočních dárků ještě ani přemýšlet, někdo dárky nakupuje průběžně. Ať už se řadíte k první skupině anebo k druhé, přinášíme vám tipy na vánoční dárky pro milovníky jógy. Také si budeme povídat o jedné ze zásad jógové filozofie, která nás nabádá k nehromadění. Je vůbec možné tuto zásadu do Vánoc aplikovat?

Čas vánoční

Svátky míru a pokoje. No, mělo by to tak být. O tom, jak vánoční svátky strávit co nejvíce v klidu, jsme psali už minulý rok. Každý má o vánočním čase jinou představu, ovšem na jednom se shodneme. Vánoce jsou spojeny s nakupováním vánočních dárků. Rok co rok se snažíme pro své blízké vymyslet originální dárek, který potěší.

Stará dobrá klasika coby pletené ponožky neurazí, ale pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se zabývá jógou, přinášíme několik tipů na jógové vánoční dárky.

Pomůcky na jógu

Krásná designová podložka na jógu, jógový bloček, pásek, ručník, jógový bolster, meditační podsedák nebo v poslední době oblíbený kruh na jógu. Možností je poměrně mnoho. Ovšem doporučuji si nejprve zjistit, zdali člověk, už konkrétní věc nevlastní.

V ideálním případě se ho můžeme zeptat, co by si nejvíce přál a co by mu udělalo radost. Pokud se ptát nechcete můžete zvolit elegantní řešení v podobě voucherů, které jógové e-shopy nabízejí. Dalším vhodným dárkem mohou být knihy o józe nebo relaxační hudební nástroje, ale tak vonné tyčinky a oleje, vykuřovadla, minerální kameny aj.

Podívejte se na náš e-shop. Všechno najdete přímo tam.:-)

Tipy na jógové vánoční dárky

Oblečení na jógu

Pohodlného jógového oblečení není nikdy dost. Díky příjemným materiálům, ze kterých jsou jógové legíny, podprsenky, topy a komplety vyráběny, není na škodu mít takovýchto pohodlných kousků v šatníku více.

I zde je možnost využít voucherů, aby si každý mohl vybrat, co konkrétně by mu nejvíce sedělo.Tipy na jógové vánoční dárky

Nejcennější dárek, který můžete darovat, je čas

Zatímco dárky, které jsme výše zmiňovali, jsou materiálního charakteru, tento vás nebude stát skoro nic. Vlastně ano, to nejcennější. Konkrétně váš čas 😊

Uvedu příklad: váš partner rád cvičí jógu, ale ne moc často si na to najde čas. Zkuste se zamyslet, jak to udělat, aby se mohl józe více věnovat. Nemusí se nutně hned jednat o hodinu a půl dlouhou praxi.

Potěšit může i věnovaných 20 min, kdy za něho převezmete veškeré povinnosti a necháte ho si užít tento čas pro sebe. Věřte, že i takto krátká doba udělá radost nejen obdarovanému, ale ve výsledku i vám.

Tipy na jógové vánoční dárky

I klasické dárky lze pořídit udržitelným způsobem

V tomto bodě se lehce dotkneme tématu udržitelnosti. V současné době si stále více lidí uvědomuje fatální dopady velkých komerčních oděvních společností. Svým nákupem můžete podpořit malé lokální firmy a výrobce, které se zabývají slow fashion.

Přestože se jedná o produkty většinou s vyšší pořizovací cenou, je v nich oceněn celý pracovní proces výrobku. Vánoce jsou ideálním časem pro ocenění práce menších kreativních výrobců a umělců, zároveň tak můžete pořídit skutečně originální dárek, který je nápaditý a nemá ho každý.

Tipy na jógové vánoční dárky

Žádný dárek, taky dárek

Poslední a tou nejdůležitější otázkou je: jestli člověk, kterého chceme obdarovat, skutečně o dárky stojí. Žijeme ve společnosti, kdy téměř nic hmotného nepotřebujeme. Pokud něco skutečně potřebujeme, pořídíme si to během roku sami a nečekáme s tím až do Vánoc.

Podívejme se nejprve na životní styl člověka, kterého chceme obdarovat a v ideálním případě se ho zeptejte, co by mu udělalo radost. Možná se tento člověk řídí zásadou Aparigraha a největším dárkem pro něj bude, když mu nedáte nic.

Nelpět a nehromadit

Jedna ze zásad jógové filozofie nás učí nehromadit. Pamatujete si ten skvělý moment, když vytřídíte šuplíky, vyřadíte nepotřebné oblečení, odvezete ho pryč a doma se najednou vytvoří prostor? Možná jste si všimli, že tohle dělají lidé, kteří se zabývají jógou a berou ji vážně.

Osobně mohu říct, že tento pocit je návykový. Pro člověka, který se snaží žít v souladu s Aparigrahou, jsou Vánoce velkou výzvou. Protože k němu přichází řada pokušení v podobě vánočních dárků a je na něm, aby dal okolí najevo, jaké vánoční dárky mu dělají radost a které zas až tak ne.

Pokud někdo z vašeho okolí vyjadřuje podobné preference, prosím, respektujte to. Bude to pro něj tím nejkrásnějším vánočním dárkem, protože bude vědět, že ho posloucháte a že jeho životní styl podporujete.

Aparigraha

Obrácený adventní kalendář

Chci se s vámi podělit o jednu moc hezkou metodu, na kterou jsem narazila před pár lety. A tou je: obrácený adventní kalendář. Klasický adventní kalendář obsahuje 24 okének, ze kterých si každý den děti berou nějakou sladkost nebo maličkost.

Obrácený adventní kalendář funguje podobně, ale na opačném principu. Každý den odložíte stranou jednu věc, kterou už nepotřebujete a která už vám nedělá radost. Poté můžete tyto věci darovat například k charitativním účelům a poslat je dál někomu, kdo z nich bude nadšený 😊

Namasté
Dominika

0 Shares
>
0 Shares
Share