Náš příběh

Bylo nebylo. Webu SpojujeNasJoga.cz jsem dal život v dubnu 2014 v Thajsku s cílem vytvořit jeden z nejkvalitnějších českých webů o józe a zdravém životním stylu. Není a nebyla to cesta jednoduchá.

Náš rozdíl oproti jiným webům je, že k józe přístupujeme racionálně a podporujeme její začlenění do běžného života včetně zdravového stravování a odpočinku ve formě relaxace a meditace.

Články pro vás píší zkušené redaktorky, kterou mají vždy s tématem osobní zkušenost. Nezaměřujeme se na známé lektory, ale spíše podporujeme zajímavé nové tváře a lidi, kteří praktikují jógu a zdravý životní styl s vášní.

Kromě toho pořádáme různé výzvy, díky kterým přejdete jednoduše od teorie k praxi. Protože bez samotné praxe a začlenění zdravých postupů do vašeho života by všechny informace přišly nazmar.

Máme zde celou řadu e-booků zdarma. Tyto "elektronické" knížky obsahují vždy vybrané informace z našeho webu, ale nemusíte se zdlouhavě proklikovávat jednotlivými články.

Budu moc rád, když se vám "u nás" bude líbit a některým z vás informace z tohoto webu pomohou najít cestu ke zdravému a spokojenému životu.

Poznejte nás blíž a buďme přátelé na Facebooku.

Tomáš Procházka
SpojujeNasJoga.cz

Redakce SpojujeNasJoga.cz

Tomáš Procházka

Web jsem založil v dubnu 2014, ale s jógou jsem se seznámil už mnoho let předtím na vysoké škole a od té doby mě pořád pronásleduje. Postupem času jsem zjistil, že má unikátní schopnost spojovat. Lidi, tělo, mysl. Vše dává dohromady. Mým cílem je seznámit s jógou a jejími pozitivními účinky co nejvíce lidí. Budu rád, když se připojíte a budete se tu cítit fajn! Máte-li k webu připomínku či dotaz, tak mi napište.

Bára Vohanková

Jóga si mé srdce získala v roce 2009, kdy jsem se přihlásila na kurz tradiční jógy. Zde započala cesta, která mě o několik let později přivedla na lektorský kurz hatha jógy. Na józe mě nejvíc fascinuje ta pestrost. Je tolik různých stylů, kde si každý může vybrat podle toho, co
momentálně potřebuje. Během mých dvou těhotenství mi byla jemnou průvodkyní gravidjóga, po porodu hatha jóga a dnes je moji velkou láskou jin jóga. Baví mě se dál vzdělávat a objevovat, protože ta cesta zdaleka nekončí. Aktuálně vedu lekce hatha jógy,
gravidjógy, jógu pro maminky po porodu a přes léto paddleboard jógu.

Dominika Vodrážková

Jóga je součástí mého života už několik let. Pamatuji si ten pocit, když jsem začala poprvé praktikovat – jak jsem cítila, že je to přirozené a správné. Že to je to ono, co jsem pořád tak hledala. Hledala jsem všude venku a díky ní jsem začala hledat uvnitř sama sebe. Jóga mě
učí. Učí mě být pokorná ve dnech, kdy všechno jde hladce, ale hlavně mě učí být vděčná ve dnech ne tak úplně růžových. Zajímá mě nejen pro její blahodárné účinky na tělo, ale především díky její filozofii a duchaplným myšlenkám.

Markéta Drnková

Odmala mě provází láska k pohybu, k hudbě, k tanci, umění a všemu krásnému. Jako „rozlítaná“ umělecká duše jsem v józe našla i trochu klidu, rovnováhy a řádu a naučila se pomalu zhluboka dýchat a soustředit se. Vnímám jógu jako důmyslné, precizně propracované a komplexní prastaré kouzlo, které působí současně na tělo i mysl a přináší nám do života vyrovnanost a radost, a to už od prvního kroku. Tak nádech a můžeme začít!

Kristýna Nedvědová

Vyzkoušela jsem řadu jógových stylů, navštívila mnoho lektorů v ČR, i v zahraničí ve snaze najít ten svůj jógový ideál. Při jednom tréninku na jógového instruktora jsem si ale uvědomila, že pro mne největší jógovou pravdou je, že každému v různém období vyhovuje jiný styl, i učitel, a něco jiného v józe (a nejenom tam) hledá, někdo rád klidnější Yin, jiný zase fyzicky náročnou Ashtangu. Pro mě třeba nyní platí to druhé, ale nechávám si obzory otevřené, a především se věnuji józe jako takové, která je i přes všechny styly a škatulky jen jedna.

Bára Vlčková

Momentálně bydlím a prožívám svůj život tzv. na volné noze v Římě, ve věčném městě okouzlující
Itálie. S jógou mám dlouholeté zkušenosti, prošla jsem si různými fázemi, od cvičení jógy několikrát
denně (blázen), po naprostou absenci (úplný blázen). Před nedávnem jsem si uvědomila, jak důležitou roli hraje v mém životě, jak mi pomáhá cítí se vyrovnaně, povznešeně, tak nějak sama se
sebou a i okolním vesmírem spojená. Jóga se tak stala mým způsobem k nastolení rovnováhy. 

>
7 Shares
Share7