Zpevněte obličej díky obličejové józe

Slyšeli jste někdy o obličejové józe? Pokud ne, jste tu správně. Dnes se podíváme na toto téma a přiblížíme si techniky, které je dobré provádět. Pomocí různých masážních, posilovacích a uvolňujících technik se lépe prokrví obličej a vyhladí vrásky. No řekněte sami, kdo by  nechtěl zkrásnět? Pojďme techniky obličejové jógy blíže představit.

Benefity obličejové jógy

  • Vyhlazená a mladistvá pleť.
  • Vyrýsování linie obličeje.
  • Lepší prokrvení pleti.
  • Tvorba kolagenu.
  • Redukce vrásek.
  • Levná varianta kosmetiky.
  • Uvolňuje svaly na obličeji.
  • Uvolňuje stres a napětí v celém těle.
  • Skvělý odpočinek.
  • Zmírňuje bolesti hlavy.

Je jasné, že pokud chcete, aby na vás obličejová jóga měla nějaký ze zmíněných účinků, je potřeba, abyste ji prováděli pravidelně. Každé ráno věnujte 5 minut svému obličeji a zkuste některou z technik. Nebo ji naopak provádějte  večer před spaním, po vyčištění pleti. Dopřejete si tak ještě větší uvolnění po náročném dni.

Relaxace a uvolnění obličeje

Začněte tím, že se posadíte do pohodlného sedu a uvolníte celé tělo. Upřete pozornost k obličeji. Uvědomte si postupně všechny mimické svaly, které na obličeji máme a uvolněte je. Uvolněte svaly okolo očí, stažené obočí, svaly okolo pusy, uvolněte zuby a čelisti. Přejděte pozorností k pokožce vlasů a také jí uvolněte. Jen pár okamžiků seďte a soustřeďte se na obličej. Je měkký, jemný. Celá tvář se postupně úplně rozpustí.

Masážní techniky

Po úvodní relaxaci a uvědomění svalů se přesuneme na masážní techniky. Vždy se ujistěte, že máte čisté ruce a čistý obličej. Nemasírujte se špinavými dlaněmi.

Hlazení čela směrem vzhůru

Položte prsty nad vaše obočí a střídavě oběma rukama hlaďte čelo od obočí k vlasům. Můžete přitlačit, nebo pouze jemně masírujte.

Hlazení krku

Opět dlaněmi a prsty hlaďte nyní váš krk od klíčních kostí až po oblast brady.

Přejíždění klouby po čele a celém obličeji

Dejte ruce v pěst a jemně masírujte čelo klouby vašich prstů. Můžete různě měnit směr a intenzitu. Poté přejděte na tváře a jemně masírujte klouby lícní oblast, bradu, místo pod nosem.

Masírování obočí konečky prstů

Umístěte bříška prstů na oblast nad obočím a jemně krouživými pohyby začněte masírovat.

Obličejová jóga – jak cvičit

V této části už budeme vědomě posilovat mimické svaly. Projděte si jednotlivé cviky pěkně jeden za druhým. A trénink máte za sebou.

Vyslovte samohlásky a, e, i, o, u

S výdechem vyslovte postupně jednotlivé samohlásky. Velmi dobře artikulujte, ať zapojíte co největší množství svalů.

Tip redakce: Dech je klíčový v józe i životě. Přečtěte si o něm v našem článku Dech jako cesta domů.

Vyplázněte jazyk a vykulte oči

Tato pozice je známá také jako pozice lva. S výdechem vyplázněte co nejvíc jazyk a vykulte oči a zvedněte obočí. S nádechem obličej uvolněte a opakujte ještě párkrát dokola.

Zamračená pusa

V tomto cviku stáhněte obočí k sobě a našpulte rty, jako byste chtěli dát někomu pusu. Chvíli vydržte a pak obličej uvolněte. Opakujte několikrát dokola.

Hýbající se pusa do stran

Jako poslední cvik pro vás mám hýbající pusu. Vyšpulte opět rty a jenom je začněte posouvat z jedné strany na druhou. Vědomě zapojte svaly okolo úst a na tvářích.

Po celé sérii posilujících cviků můžete opět zařadit nějaký masážní a na závěr si dopřejte relaxaci. Znovu si uvědomte všechny mimické svaly na obličeji a vědomě je postupně uvolněte.

Úsměv

A jako poslední cvik/pozici/tip mám pro vás prostý a jednoduchý úsměv. Úsměv pomůže k veselé náladě a tělo začne vylučovat hormony štěstí. Smějte se a smějte se hodně, protože úsměv sluší každému.

Jak se vám líbí obličejová jóga? Napište nám!

Lucie 🙂

 

0 Shares
>
0 Shares
Share