Hot jóga Praha – 3 tipy

Dnes byl po dlouhé době opravdu krásný den. Ráno jsem měla dokonce tak dobrou náladu, že jsem si ještě před snídaní zacvičila jednu domácí hodinu jógy. Banánové muffiny, které jsem si večer upekla, mi pak chutnaly dvakrát tolik co normálně. Hned po snídani mi ale zavolala kamarádka Aneta (ta co jsem jí byla v dubnu na svatbě). Naprosto zdrceným hlasem mi sdělila, že od svatby přibrala pět kilo.

Cvičit se musí

Napadlo mě, že pět kilo za měsíc je docela dost. Když jsem se zeptala, jak se to stalo, svedla to na svého manžela Pavla. Aneta totiž s Pavlem před svatbou nebydlela, ale sestěhovali se až potom. A protože ona má méně náročnou práci, byla zvyklá na pevně daný stravovací režim. Jenže bydlení s manželem jí donutilo jíst poslední jídlo dne až někdy v devět hodin (a salát to rozhodně nebyl). To se stává podle mě velkému procentu žen, které se sestěhují s muži.

Modré tlusté matriošky

Ani já jsem toho nebyla ušetřena. Člověk si prostě musí srovnat priority a naučit se jíst radši sám, než pozdě. Každopádně Aneta byla zničená. Před svatbou jí dalo takovou práci zmenšit se do šatů, že na ní padla depresivní nálada. Tak jsem jí připomněla náš společný předsvatební maraton Bikram jógy a zeptala se, zda tam ještě někdy potom byla sama. Nebyla. A to byl další kámen úrazu. Od svatby se v podstatě nepohnula.

Řekla jsem jí, aby se přestala utápět v žalu a radši se šla projít, protože venku je moc pěkně na domácí litování. Zavolala mi tedy znovu z parku. Trochu se mi jí podařilo uklidnit a nakonec jsme si docela dobře popovídaly.

Večer jsem jí pak poslala e-mail s pár doporučeními na jógu v Praze, konkrétně tedy na Hot jógu.

1. Dům jógy je jistota

Dům jógy je v Praze hned na dvou místech a to na Andělu a Vinohradech. Já sama jsem byla pouze na Andělu, kde se mi moc líbilo. Už jsem o tom, ale několikrát psala, tak se nechci zbytečně opakovat. Tyto dvě jógová studia se mi přímo trefila do vkusu. A to jak stylem vedení hodin, tak atmosférou. Přesně takto si představuji příjemné jógové studio. Dokonce i ceny mají snesitelné (především při nákupu více lekcí dopředu). Musím tedy říci, že je to skutečně můj favorit číslo jedna.

Žena, která si měží váhový úbytek v oblasti břicha

2. Hot jóga v Partyfit

Popravdě jsem čekala, že když do vyhledávače zadám spojení – Hot jóga Praha, vyjede mi celá škála zajímavých studií. To se bohužel nestalo. Hot jóga je evidentně teprve na svém začátku a budeme si muset počkat, než vznikne dostatek kvalitních míst pro její cvičení.

Studia Partyfit možná nejsou klasickou jógovou oázou klidu, ale Hot jógu si tu zacvičíte. Na internetu jsem našla mnoho pozitivních reakcí, takže bych se studio nebála vyzkoušet. Kromě Hot jógy se tam také cvičí mnoho dalších nejógových aktivit, jako je TRX, H. E. A. T. atd. Stejně jako po celé Praze, jsou ceny za jednotlivé lekce dost přepálené. Určitě bych využila jejich množstevní, studentské nebo začátečnické slevy. Studia Partyfit se nacházejí na Invalidovně, Ládví a na Pankráci. Máte tedy možnost si vybrat to, které je nejbližší vašemu domovu či práci.

3. Luxus v Hotyoga42

Pokud hledáte skutečný luxus, tak je právě studio Hotyoga42 to pravé místo pro vás. Podle fotek to uvnitř vypadá skutečně úžasně. Celé prostory jsou nově zrekonstruovány do příjemných přírodních barev. Pro mě je to možná až nepochopitelné úžasné. Tam, kam chodím já na klasickou jógu, je smíšená šatna spojná se skladem náčiní a pidikuchyňkou. Zázemí studia Hotyoga42 je opravdu nesrovnatelně jiné.

Cena za jednu lekci (350 Kč bez slev) tomu však odpovídá. Kvalitu lekcí nemohu bohužel ohodnotit, protože jsem tam ještě nebyla. Budu ale ráda, když mi napíšete své názory a zkušenosti s jednotlivými jógovými studii. Ještě než vyrazíte na první hodinu, tak si nezapomeňte připravit vhodné oblečení, protiskluzovou podložku a pořádně se prolít vodou.

0 Shares
  • Já do studia Hotyoga42 chodila pravidelně, a musím jen doporučit, akce pro začátečníky na měsíc je cena 999 kč což není tak hrozné. Mají lekce 60 i 90 minut, lektoři jsou příjemní a nebyl probolém ani když jim mamka řekla že má nějaké zfdravotní problémy, vše si zapsali do karty a při hodině dávaly pozor aby jí nějaká pozice neuškodila. Za mě tedy 100% ze 100. 🙂

  • >
    0 Shares
    Share