Dům Jógy Anděl – 4 kurzy pro zelenáče

Státní svátek v květnu přímo vybízí k tomu, rozbalit si na zahradě deku a romanticky sledovat, jak po obloze plují mraky. Já ten dnešní trávím doma u rodičů. Chtěla jsem využít jejich vesnické zahrady a zacvičit si na ní ranní jógu pod širým nebem. Počasí se ale rozhodlo, že mi takovou radost rozhodně nedopřeje. Venku je už pár dní zima a nevlídně. Tak si prostě asi zalezu do postele a budu celý den číst (to mi jde bez nadsázky skvěle).

Nejlepší na tom je, že z toho nemusím mít žádné výčitky svědomí, protože jsem hned na druhý den domluvená s kamarádkou Luckou na hodině Hot jógy. V pátek ráno sednu na vlak a vyrazím za ní do Prahy. Lucku jsem vlastně k józe přivedla já. Mám z toho radost, protože jsem jí před pár lety taky naučila pít víno. Mám tedy dobrý pocit, že jsem jí to mohla alespoň takto vykompenzovat.

modrá podložka na jógu focená na trávě

Praha fandí józe

Jedno se našemu hlavnímu městu rozhodně nedá upřít – jogínská komunita tam jen kvete. Pražané praktikují jógu doma, v parcích, na pracovišti nebo v jednom z mnoha zajímavých jóga studiích. Nevím, jestli je to zásluhou počtu obyvatel či jejich životnímu stylu, ale je to fajn.

Lucka začala nedávno navštěvovat Dům Jógy Anděl, který jí doporučil její spolužák z vysoké. Sama tam chodí zatím jednou týdně na Hatha jógu (což jí opravdu závidím). Hot jógu si chtěla už dlouho vyzkoušet, ale nemohla najít nikoho, kdo tam půjde s ní. Tenhle problém já mám většinou taky, ale vyřeším ho tak, že se seberu a jdu sama. Lucka je ale strašpytel a tak čekala na mě.

Dům jógy Anděl

Podle fotek a Lucčina vyprávění oplývá Dům Jógy Anděl příjemným přátelským prostředím. Co mě ale zaujalo, jsou přijatelné ceny. Při jednorázovém vstupu to žádný zázrak není. Oproti tomu jejich kreditový systém je podle mě skvělý. Nabízejí hodiny už od 45 minut, což zrovna nepovažuji za ideální čas. Pokud stíháte, tak volte určitě kurzy od 60 minut výše. Jóga chce čas.

Ještě než zmíním čtyři hodiny vhodné pro začátečníky, tak musím vyzdvihnout možnost zacvičit si Aero jógu. Tento velmi mladý druh jógy mě naprosto fascinuje. Představa, že visím ve vzduchu zamotaná do látkové sítě, je úžasná. Já i Lucka však máme před tímto typem cvičení zatím ještě respekt, tak jsme raději zvolily Hot jógu.

Fotka večerní Prahy při západu slunce

Všechny tyto lekce najdete v rozvrhu, na který odkazuji zde.

1.      Jóga pro úplné začátečníky

Jasná volba pro ty z vás, kteří ještě na józe nikdy nebyli. Tyto lekce doporučuji i těm, co dělají třeba jiný sport a mají tak pocit, že zvládnou i pokročilejší lekce. Jóga je hodně specifická, potřebujete se naučit správně dýchat a to chvíli trvá. Když jsem před pár měsíci volala do mého olomouckého studia, dostala jsem přesně tuto radu. Hned při první hodině jsem byla ráda, že jsem se s ní také řídila.

2.      Power jóga pro začátečníky

Už za sebou pár lekcí klasické jógy máte? Pak můžete začít s prozkoumáváním jejích rozmanitých odnoží. Na power jógu nedám dopustit, když se chci pořádně zapotit. Skvělé cvičení pro přípravu na plavkovou sezónu.

3.      Pět Tibeťanů a jemné cvičení

Na Pěti Tibeťanech jsem zatím nikde nebyla. Cvičení se skládá, jak už název napovídá, z pěti cviků, které zaberou přibližně 12 minut. Znám hodně lidí (většinou ve věku okolo čtyřicítky), kteří je cvičí pravidelně každé ráno před snídaní. Jakmile se cviky naučíte v kurzu, nebude ani pro vás problém praktikovat toto ozdravné cvičení doma.

4.      Jóga pro zdravá záda

Jóga pro zdravá záda je asi jasná volba pro všechny, co jsou většinu dne zavřeni v kanceláři a mordují se za stolem. Myslím, že takový lidé by měli alespoň jednou týdně něco podobného absolvovat. Krční páteř je mrcha a ze svých zkušeností dobře vím, jak umí člověka potrápit. Na kurzu se naučíte užitečné uvolňující cviky, které pak můžete v případě nouze využít třeba i na pracovišti.

Čím častěji jógu cvičíte, tím větší vliv má na vaše tělo. Zapomeňte na výmluvy a najděte si kurz, který vám bude vyhovovat. Snad vám mé tipy přijdou vhod. Příští čtvrtek tu na vás bude čekat článek s výběrem jóga studií z Prahy 5.

0 Shares
>
0 Shares
Share