Miniaturní móda pro Hot jógu

Pokud jste již někdy byli na hodině Hot jógy, tak určitě víte, že čím úspornější oděv zvolíte, tím lépe. To samé platí také pro Bikram jógu, při které jsem já sama zažila kombinaci dlouhých kalhot a čtyřiceti stupňového vedra – samozřejmě nedoporučuji. Na Hot jógu chodím relativně pravidelně, a proto jsem se rozhodla dnešní článek věnovat právě oblečení, které je pro tento druh jógy vhodné nebo dokonce nutné. Určitě si ho doporučuji pořídit, ještě před tím, než na první hodinu Hot nebo Bikram jógy vyrazíte. Pokud budete mít pocit, že není tento styl jógy pro vás, tak vše bez problému využijete i při ostatních druzích jógy. Při hledání nových kousků sportovního oblečení jsem narazila na úžasný (ale bohužel zahraniční) internetový jóga outlet. Pro ukázku jsem pro vás vybrala pár základních kousků, které jsou jako stvořené pro Hot a Bikram jógu.

Podprsenka vs. tílko

Není to tak dávno, co jsem si objednala kraťasy, se kterými jsem mimochodem dost spokojená. Nad vrškem jsem tehdy máchla rukou s tím, že si prostě vezmu tílko, co mám na běhání. Na minulé hodině jsem si ale vše rozmyslela a rozhodla se objednat si i novou sportovní podprsenku. Přeci jenom chodí některé ženy na Hot jógu dokonce v plavkách. Ale nemyslím si, že je plavkový materiál pro jógu zrovna ideální. Ze začátku jsem na tílku trvala z jednoho jediného (trapného) důvodu. Tím byla nedokonalost mého břicha. Jenže čtyřiceti stupňové teploty společně s náročnými ásánami jsou neúprosné a člověk při nich rychle zapomene na všechny své nedostatky. Tak jsem se rozhodla zahodit své obavy za hlavu a objednala si novou sportovní podprsenku. Nakupovala jsem na českém e-shopu, protože jsem prostě srab, co se bojí objednávat ze zahraničí. Tady je pro ukázku jedna nádherná sportovní podprsenka na jógu, kterou jsem objevila právě ve výše zmíněném outletu. Ta moje je ale taky fajn. Navíc je trochu pevnější a tak si v ní člověk ani nepřipadá, že má na sobě jen podprsenku. Schválně jsem volila takovou, která je ušita z bio bavlny. Když už se v něčem potíte, mělo by to být absolutně neškodné pro vaše zdraví.

Fotka ženy ve sportovní podprsence na jógu z yogaoutlet.comJedině kraťasy

Doporučuji si pořídit ty nejmenší kraťasy, co najdete. Já mám černo fialové se zvýšeným pasem. Což je fajn (ten pas, na barvě nezáleží), protože mi při žádné ásáně, jak se říká, neleze zadek. Jinak si myslím, že je celkem jedno, jaké kraťasy si koupíte. Hlavně, aby vám přesně seděly, nesjížděly nebo vás naopak neškrtily. Fotka ženy v kraťasech na jógu z yogaoutlet.com

Protiskluzové vychytávky

Jestliže nemáte podložku na jógu se super hrubým povrchem, tak jistě oceníte nějaké protiskluzové berličky v podobě ponožek a rukavic. Já jsem si postupem času pořídila obojí. Těm z vás, kteří si chtějí koupit jen jedno nebo druhé, bych určitě poradila začít s rukavicemi. Zpocené ruce jsou při józe mnohem větší překážkou než zpocené nohy. Každopádně nákupem obojího nic nezkazíte, právě naopak. Ponožky na jógu se dají využít i v zimě, kdy nebývají všechna jóga studia vytopená podle našich představ. Našla jsem tyto malé černé ponožky. Jsou dokonce ještě o něco úspornější než ty, co mám já. Najdete je i v českém e-shopu, takže si nemusíte lámat hlavu s počítáním cel a dalších věcí, kterým vůbec nerozumím.

Černé ponožky na jógu s protiskluzovou plochou

0 Shares
>
0 Shares
Share