Vinyasa jóga vám přinese vnitřní klid

Vinyasa nebo také Vinyasa flow jóga je středně pokročilý druh dynamické jógy. Jedná se v podstatě o modernější podobu Ashtanga jógy. Oproti ní však nemá pevně danou sestavu pozic. Jednotlivé sekvence tak záleží na nápadech a náladě konkrétního lektora nebo lektorky. Slovo “flow“ vám napovídá důraz na plynulost celého pohybu.

Hned na začátku je asi vhodné říci, že Vinyasa flow jóga není vhodná pro absolutní jógové bažanty. Doporučuji si například projít kurzem pro začátečníky a následně navštěvovat něco jednoduššího, jako je power jóga. Určitě se do ní nepouštějte sami doma, ale raději začněte základním kurzem pod vedením profesionála.

Jednotlivé dynamické pozice se provádějí plynule s dechovou technikou /udžžájí/. Při samotné lekci se tak budete učit jak ladně propojit jednu fázi dechu s určitou ásanou. Nebude to lehké, ale výsledky stojí za to.

Co přináší našemu zdraví:

Mezi hlavní benefity Vinyasa jógy patří srovnání funkce metabolismu, imunitního a endokrinního systému, zlepšení funkce střev a celková tonizace a posílení organismu. Budete se cítit ohebnější, zdravější a plní energie. Nesmíme ani opomenout její pozitivní vliv na stres, napětí a negativní emoce, které si v sobě den co den nosíme. Tento druh jógy je pomáhá účinně odplavovat a skvěle vám pročistí hlavu.

1. Kam si na ni zajít v Praze?

Při hledání pražského studia, které nabízí lekce Vinyasa jógy jsem narazila na jedno, pro mě do té doby naprosto neznámé. Je to Wabi Sabi jógové studio v Praze 7. Zde se můžete podívat na jejich rozvrh. Ten mě ale nezaujal tolik, jako překrásný interiér. Zbožňuji kombinaci dřevěné podlahy a klasických cihlových zdí. Studio se otevírala v loňském roce, takže se můžete těšit na moderní, nově zrekonstruované prostory.

Na jejich webových stránkách jsem bohužel nezaznamenala údaj o ceně za jednotlivé lekce. Ideální tak bude se zeptat přímo při prováděné rezervace. Ještě jeden tip ode mě. V již zmiňovaném rozvrhu hledejte Vinyasa jógu pod názvem dynamická jóga.

Shluk šedých protáhlých oblázků

2. Vinyasa jóga v Brně

V Brně si na ni můžete zajít například do studia Yoga Brno, které má ve městě dokonce dvě pobočky (v obou se cvičí Vinyasa jóga). Při pohledu do rozvrhu hned poznáte, že se jedná o mnohem větší studio, než bylo to pražské. Kromě klasické Vinyasa jógy zde nabízejí také její náročnější podobu – Vinyasa Hot jógu.

Pro začátečníky však bude nejlepší absolvovat nejprve pár hodin klasické podoby tohoto druhu jógy. Dechové cvičení s ní spojené nepatří mezi ty nejsnadnější a budete rádi, když se ho naučíte v normální teplotě.

Cena jedné lekce bez slev se pohybuje od 100 do 140 Kč (podle délky trvání). Za hot lekce pak bez jakýchkoliv výhod zaplatíte 250 Kč. Speciálně v druhém případě si nezapomeňte vzít vlastní ručník a podložku. Za půjčení si ve studiu účtují poplatek.

3. Kde se cvičí v Ostravě?

Ostravské studio Pranava jóga jsem již několikrát zmiňovala. V příjemném prostředí si můžete zacvičit verzi pro začátečníky i pokročilé. Stačí se jen podívat do rozvrhu a vybrat si vyhovující čas. Rozhodně si nenechte ujít akci pro nováčky, kteří za svou první lekci zaplatí pouhých 45 Kč. Studenti, senioři a maminky na mateřské dovolené pak platí 117 Kč, ostatní 135 Kč.

Na tak velké město jsou ceny velmi přijatelné a protože jsem slyšela na studio jen pozitivní reakce, vůbec bych se nebála zajít na Vinyasa flow jógu práva tam. Máte již vlastní zkušenosti s Vinyasa jógou nebo se na ni teprve plánujete vydat? Dejte vědět ostatním do komentářů.

18 Shares
  • >
    18 Shares
    Share18