Kam na jógu v Liberci?

Město Liberec moc dobře znám, od Mladé Boleslavi je blízko a jako dítě jsem zde strávila spoustu hodin v Zoo a v Tescu (ještě než v Praze postavili CČM). Vždycky jsem si říkala, že bych se tam jednou ráda přestěhovala, ale nejsem si jistá, zda se mi to někdy splní. Každopádně šli do Liberce studovat vysokou školu téměř všichni moji spolužáci ze střední.

Je tam spousta studentů a tím pádem i dobré jógové prostředí. I mě k józe ze začátku přivedl stres ze školy a myslím, že rozhodně nebudu jediná. Moje kamarádky po škole obrážejí všechny pohybové aktivity, jež se jim připletou do cesty. Když jsem se jich ptala na jógu a Liberec, hned mi nadšeně vyprávěly, jak se počet jógových studií za dobu jejich pobytu v Liberci zvýšil. Dokonce tam mají i Hot jógu a létací jógu.

Protože teď bydlím v Mladé Boleslavi, kde jóga nepatří zrovna k nejoblíbenějším aktivitám, trochu to Liberečákům závidím. Pokud v Liberci bydlíte nebo jen studujete, určitě si nenechte ujít návštěvu jednoho ze dvou dále zmiňovaných studií. Klasická jóga je sice taky fajn, ale zkoušením nových věcí člověk nikdy nic nezkazí.

Liberecká Hot jóga

Toto studio se nachází v Centru Babylon, které asi nemusím pro místní představovat. 11 x týdně se zde cvičí Hot jóga ve speciálně upravené místnosti vyhřáté na cca 42 stupňů – lekce trvá 90 minut. Hot jógu mohu jenom doporučit.

Teď, když se blíží zima a konkrétně třeba já píšu článek s ucpaným nosem a bolavou hlavou, se nic nehodí víc, než si trochu zlepšit výkonnost imunitního systému. Když jsem na Hot jógu chodila v Olomouci, nebyla jsem ani jednou nemocná a to nemluvím o skvělém vlivu na stav mé pokožky a vzhled postavy.

Krabička s kapesníčky

Určitě bych využila akci, kdy začátečník zaplatí 400 Kč a získá neomezený vstup po dobu deseti dní. Sama jsem něčím podobným prošla na Bikram józe a stálo to za to. Na ceník se můžete mrknout tady.

Létací jóga Liberec

Studio Airko nabízí hned několik podobně odlehčených cvičení. Můžete si sem zajít na létací Pilates, Pole dance a to, co nás nejvíce zajímá – AY Fly Training jógu. Tento druh jógy dodává cvičení naprosto novou perspektivu a člověka tak trochu osvobodí od klasického pohybu. Krásně se uvolníte a procvičíte celé tělo.

Cena za jednu lekci je oproti lekcím Hot jógy o něco příhodnější – 125 Kč bez slev. Ideální je jít na první hodinu, vyzkoušet si, zda vás pohyb baví a případně si zakoupit permanentku na deset vstupů (990 Kč). Prohlédněte si jejich rozvrh a najděte si čas, který vám bude vyhovovat.

A ještě jedna podzimní rada ode mě. Nechoďte na Hot ani Bikram jógu s rýmou nebo začínajícím nachlazením. Je to skvělá prevence, ale zároveň mizerný lék. Nedávno jsem se nechala od kamarádky zlákat a ignorovala škrábání v krku. Teplo spojené s pohybem mi dalo pořádně do těla a ještě dnes se necítím vůbec dobře. V takovém případě se vážně vyplatí raději zůstat doma a pořádně se vyléčit.

0 Shares
 • Dobrý den chtěla jsem se jenom zeptat zda je vhodná jóga i pro celkem pohyblivé vozíčkářky hlavně co se týká bolesti zad a rukou.Díky za odpověď.

  • Dobrý den,

   jóga je vhodná pro všechny. Doporučuji vám ale vše konzultovat s vaší lektorkou či lektorem.

   Tomáš

 • >
  0 Shares
  Share