Fly jóga (létající) – co to je?

Už je to pár dní, co jsem psala článek o aero józe. Tehdy jsem na doporučení mé kamarády použila dvě studia, která ona sama navštěvuje. Bohužel mě nenapadlo, že mi doporučí něco, co vlastně ani aero jóga není. Celá ta situace mě trochu zmátla. Při vyhledávání informací a zajímavých studií jsem si nakonec existenci dvou druhý “létací jógy“ uvědomila – Aero jógy a AY Fly training.

Přesto mě dodnes mate, jak některá studia nazývají právě aero jógu. Setkala jsem se s fly jógou, flying jógou, antigravity jógou, jógou bez tíže, aerial jógou a dalšími podobnými létajícími pojmenováními. Jak říkám, jsem z toho celá špatná. Od jednoho studia, které jsem v článku zmínila, mi přišla zpráva, ve které psali, že je rozdíl nejen v ochranné známce, ale také v technice.

Závěsné sítě (nebo vaky) pro aero jógu mají mít údajně postranní pacičky na zachycení. Naproti tomu sítě pro AY Fly training jsou bez paciček. Takže jsem strávila hodinu na Youtube a hledala mezi jednotlivými videi rozdíl v sítích. No jo, jenže sítě s pacičkami jsem objevila pouze u cvičení s názvem swing jóga. To už se mi začala zavařovat hlava.

fotka plážových kamenů

Jak to tedy je?

Popravdě nevím. Obecně mi připadají všechny druhy jógy, které se cvičí v pacičkových i nepacičkových sítích velmi podobné. Vybrala bych si nejpříjemnější studio ve vašem okolí a tam si šla jakýkoliv druh této zavěšené jógy vyzkoušet. Po čase stráveném na internetu mi připadá, že AY Fly training se cvičí jenom u nás a všude okolo se to jmenuje jinak.

Mám v plánu si vyzkoušet obojí, protože by mě moc zajímalo, jak velké jsou rozdíly mezi jednotlivými lekcemi. Podle mě bude mít každé cvičení něco do sebe a určitě se vyplatí (pokud máte tu možnost) je navzájem porovnat a vybrat to pravé pro vás. Teď už ale zpátky k úterním typům. V mém předchozím článku o aero józe jsem odkazovala na tři studia (jedno s aero jógou, druhá dvě s AY Fly trainingem). Proto se dnes omezím pouze na dvě.

AY Fly training v Teplicích

Obyvatelé Teplic se mohou radovat z možnosti zažít jógu trochu jinak. Hned na první pohled mě zaujaly příjemné ceny menšího města – 99 Kč za klasický vstup a studenti zaplatí pouze 65 Kč. Za takové částky bych tady v Olomouci vysela hlavou dolů od rána do večera. Lekce však probíhají pouze v pátek a v neděli.

Dům plný pohybu není klasické jóga studio. Najdete v něm většinu oblíbených pohybových aktivit a nechybí ani posilovna. Jeho návštěvu si jistě užijete.

Fly jóga v Praze 2

Druhé studio Fitlight se věnuje pouze aero józe (nebo také fly, flying atd.). Samozřejmě v něm najdete i další druhy jógy, ty nás dnes ale nezajímají. Vnitřní interiér je vzdušný a dokážu si představit, jak v něm mohou být samotné lekce opravdu příjemným zážitkem. Cena pro nečlena jejich klubu čítá něco kolem 200 Kč. Liší se v závislosti na délce jednotlivých lekcí a části dne, kdy se konají.

Po prohlédnutí stránek jsem došla k jednoznačnému závěru – studio je super. V příštích letech se plánuji natrvalo odstěhovat do Prahy, proto doufám, že zde do té doby zůstane a držím mu palce.

Budu ráda, když mi napíšete do komentářů vaše zkušenosti případně postřehy ze světa této odlehčené jógy. Blíží se letní prázdniny a tak se můžete všichni pustit do testování nových aktivit. Takže si připravte své jógové vybavení, zapátrejte a vyrazte na průzkum. Možná tak objevíte novou vášeň.

0 Shares
  • Krasny den,

    ja pochopila, ze fly joga jsou satky a aero joga je vice posilovaci a maji uchyty. Chodim.na fly jogu a mame cviceni rozdeleno na nizke site a vysoke site. Nizke miluju, chidim ns ttv.lymfatic – podporuji cinnost lymfatickeho systemu, jou cca ke kolenum, ruzne se do nich motame, protahujěe, spise strecova zdlezitost..vysoke jsou k pasu, a je to posilovaci, clovek musi mit hodne silu v rukou a brise..tak to je muj pohled, treba spatnej:-) hodne mne to bavi, coz je to hlavni, sit si porridiim na zahradu:/)

  • pacičky?? spíš myslíte úchyty/třmeny/oka, ne? tyhle tvrdší sítě, taková šusťákovina řekněme, maji v praze na andělu. dají se během hodiny výškově posouvat. tam se cvičí opravdu jóga. ty měkčí stíě, co se nastavují před začátkem hodiny, se štaflema, mají v např. v plzni, a to cvičení v jich s jógou moc společného nemá. taky se to jmenuje az flz traning.

  • >
    0 Shares
    Share