Podložka na pilates a na jógu?

Pilates je jedno z těch cvičení, kterým se úspěšně vyhýbám. Možná je to škoda, protože dělá krásnou postavu, ale já jsem v něm prostě nenašla zalíbení. Každopádně mám hned několik kamarádek, co jsou do pilates naprosto zapálené. Jedna z nich se u mě nedávno stavovala, aby si půjčila podložku na jógu. Normálně nemám sdílení podobných věcí příliš v lásce. Tentokrát jsem se však rozhodla udělat výjimku. Stejně se už pár dní doma trápím s nachlazením. Pokud vybíráte jógamatku a nevíte si rady, doporučuji vám přečíst si něco o tom, jak vybrat správnou podložku na jógu.

Je to vážně na jógu?

Když jsem jí mezi dveřmi podávala svou podložku na jógu, tak se zarazila a povídá. „To je stejný, jako moje podložka na pilates, co sem si kupovala minulý měsíc ve sportu.“ Tak nějak jsem nevěděla, co jí mám na to říct. Nakonec jsem se své podložky zastala s tím, že je skutečně určená na jógu a není to žádná univerzální pomůcka na všechno.

Kamarádka se pak ptala na józe vedoucího kurzu a ten jí s máchnutím ruky řekl, ať si s tím neláme hlavu. Prý dokud se jí na tom cvičí pohodlně, nemá cenu cokoliv řešit. Navíc on sám chodí na pilates taky a vždy si bere svoji jógovou podložku. Co z toho plyne pro vás? Máte-li doma podložku na jógu, klidně si s ní vyrazte na hodinu pilates. Je to mnohem lepší, než si půjčovat ve studiu jejich erární podložky pro všechny.

Jakou vybrat podložku na jógu/pilates?

Červená Asana Yogacentrum light podložka na jógu

Rozhodnete-li se kupovat podložku vhodnou pro oba dva druhy cvičení, určitě si dejte na pár věcí pozor. Zaprvé se vyhněte jutovým podložkám. Ty jsou skvělé na jógu, jenže při pilates by vám mohla její tvrdost pěkně znepříjemnit hodinu. Obecně se vyhněte všemu, co je na první pohled tvrdé a příliš tenké. A to zvláště platí pro začátečníky.

Doporučuji vybírat podložku, která je minimálně 5 mm tlustá. Pro příklad uvádím tyto lehké podložky v ekologické kvalitě. Dále by vás mohla zaujmout růžová podložka z TPE pěny.  Ta je dokonce 6 mm tlustá. Má protiskluzovou vrstvu a zároveň pěkně přilne k podlaze. Jsem si jistá, že bude skvěle fungovat jako podložka na cvičení pilates i jógy. Obě dvě se dají pohodlně nosit do studia (ideálně v praktickém obalu) nebo mohou zůstat doma a být vám parťákem při cvičení podle videa.

 

A jak to máte vy? Leží vám doma speciální podložka na jógu a na pilates nebo to neřešíte a stačí vám pouze jedna?

9 Shares
>
9 Shares
Share9