Kurzy Hot jógy – 2 ověřené tipy

Je tu opět úterý a s ním i mé tipy na zajímavá jóga studia. Minulý týden jsem psala o Hatha józe, se kterou jsem však měla tu čest pouze jednou. Dnešní článek bude ale zaměřen na Hot jógu. Tu jsem navštívila celkem třikrát a za tu dobu se z nás staly docela dobré kamarádky. Proto jsem si nemohla nevšimnout, že se s ní u nás rozhodně žádný pytel neroztrhl. A jestli ano, tak jen trapně malý. Větší výběr tak mají bohužel jen obyvatelé velkých měst.

Důvodů je hned několik. Hot jóga se k nám dostala teprve nedávno. Navíc vám k jejímu provozování nestačí jen pěkná čistá místnost, kam si návštěvníci položí podložky a jsou spokojení. Hot jóga se cvičí v teplotě okolo 40 stupňů Celsia. Místnost musí být tedy dostatečně zaizolovaná a ideálně vytopená.

Já osobně mám tento druh jógy opravdu v lásce. Po každé hodině si připadá minimálně o tři kila lehčí (i z pocitu se člověk musí umět radovat). Rozhodla jsem se na ní chodit jednou týdně a to i přes vyšší cenu. Zjistila jsem totiž, že mi cvičení ve vyšších teplotách pomáhá bojovat se suchou kůží, na kterou od dětství trpím.

Pro tento článek jsem mohla s radostí využít hned dvě studia, která jsem sama navštívila. Takže si sežeňte pořádnou protiskluzovou podložku a hurá na to.

hnědovlasá žena ve sportovním oblečení, která pije vodu z lahve

1.      Olomoucký jedináček

V Olomouci je všeho všudy pouze jedno místo, kde je možné si Hot jógu zacvičit. Ještě než jsem tam začala chodit, tak jsem k němu byla dost skeptická. Jak víte, mám ráda malá, příjemná studia, kde se člověk cítí jako doma. Což tedy Omega centrum sportu a zdraví rozhodně nesplňuje. Celkově to uvnitř působí trochu jako v luxusním golfovém klubu, kde si za cenu členství můžete dopřát prakticky cokoliv. Nakonec jsem ale ráda, že jsem se překonala a na hodinu vyrazila. Interiér celého centra je moc pěkný a na přístup personálu si také nemohu stěžovat. Samotná hodina Hot jógy je podle mě velmi kvalitní a dobře vedená (chodím na Magdu).

Za jednu hodinu zaplatíte (bez členských výhod) 180 Kč a to není tak hrozné. Vždycky, když si sama sobě začnu fňukat, že je něco takového moc drahé, tak si představím, kolik peněz jsme schopná nechat v restauraci za obyčejnou večeři a už mlčím.

2.      Pražský koutek klidu

O Domě jógy na andělu jsem psala minulý čtvrtek. Tehdy to ale byly pouze zprostředkované zkušenosti. Takže jsem ráda, že vám mohu potvrdit jeho úžasnost. Je to neskutečně příjemné místo, kde velmi rychle zapomenete, že se vlastně nacházíte v ruchu velkoměsta. Za posledních pár měsíců jsem na Prahu změnila názor. Dříve jsem jí moc nemusela, ale když člověk vidí všechny ty možnosti (nejen jógové), které město nabízí, prostě si ho musí zamilovat. Kurzy Hot jógy v Domě jógy na andělu bych doporučila všem Pražákům.

Cena za jednu lekci bez jakýchkoliv výhod a slev je 240 Kč. Uznávám, že je to dost, ale studio nabízí výhodný kreditový program, který stojí za to využít. Určitě nejprve začněte startovacím balíčkem, kdy si za 420 Kč koupíte tři začáteční lekce. Pak se můžete sami rozhodnout, zda je Hot jóga aktivita pro vás.

Na hodinu Hot jógy budete kromě kvalitní podložky potřebovat ještě velký ručník, hodně vody, a pokud máte tak i ponožky nebo rukavice na jógu. Vzhledem k vysoké teplotě také nepodceňte výběr oblečení. Čím méně látky, tím lépe pro vás.

0 Shares
>
0 Shares
Share