Jóga podle znamení zvěrokruhu: Rak

Znamení zvěrokruhu, do kterého jste se narodili, vám může v životě velmi pomáhat. Nejenže vám může pomoci odrýt řadu informací o vás samotných, ale může vám taky napovědět, jaký styl jógy je pro vás ten pravý.

V dnešním článku se zaměříme na osoby, které jsou díky svému znamení velmi empatičtí, emocionální a laskaví. Představíme si charakteristiku znamení Raka.

Pár slov o Racích obecně

Do znamení Raka spadají lidé narození mezi 22. červnem a 22. červencem. Planetou tohoto vodního znamení je Měsíc. Pro Raky jsou velmi důležité mezilidské vztahy. Má v sobě velkou potřebu pečovat o ostatní. Třebaže je jeho povaha velmi emotivní, Rak má v sobě zakotvené analytické myšlení. Spoléhá se na rozum a logiku. Rádi mají situace pod kontrolou a zařizují vše, co je potřeba.

Pro Raka jsou na prvním místě vztahy, pro které udělá téměř cokoliv. Někdy však může jednat v rozporu sám se sebou a v celkovém výsledku tak trpět. Rak se nechává velmi ovlivňovat svými emocemi. A proto je pro něj nejdůležitější se naučit své emoce zvládat a nepoddávat se jim.

Jóga pro Raky

Raci a jóga

Raci se musí naučit pracovat se svými emocemi. Jejich planetou je Měsíc, díky kterému se mohou naučit, jak být klidnější a vyrovnanější. Pro Raky je velmi prospěšné praktikování Pozdravu Měsíce, které dokáže Raky krásně zklidnit.

Pozdrav Měsíce nejen pro Raky

Sestava těchto ásan krásně protáhne tělo a zklidní mysl. Je ideální je provádět Chandra Namaskar každý den před spaním. Má příznivý vliv na kvalitu spánku. Takže pokud trpíte nespavostí, často se v noci budíte či se ráno po probuzení necítíte odpočatí, tak proč to nezkusit?

Pozdrav měsíce má údajně i omlazující účinky. Jednotlivé ásany a přechody mezi nimi bychom měli provádět klidně a plynule, jako se pohybuje luna na obloze. Praktikováním Pozdravu měsíce do svého života přitahujete více jemnosti a plynulosti. Zde obzvlášť platí, že máte ke svému tělu přistupovat vlídně a poslouchat ho. Více o Pozdravu měsíce si můžete přečíst zde.

Jóga pro Raky:_pozdrav měsíce

Styly jógy vhodné pro Raky

Rak by měl pracovat především na svém uklidnění a emocionální stabilitě. Jsou pro něj vhodnější spíše klidnější a plynulejší styly jógy. Dechové techniky mu mohou být velkým přínosem.

Vhodná pro ně může být například Hatha jóga či klidová Jin jóga. Rak je vodní znamení což ho činí značně dynamickým. Pokud vás klidnější styly jógy příliš neoslovují, můžete zkusit například power jógu.

Pamatujme, že každý z nás je originál a charakteristika vašeho znamení vám může pomoci, ale není dogmatem.

Dechová technika Nadi Shodhana

Toto dechové cvičení harmonizuje nervový systém, což má přímý vliv na umírněnost našich emocí. Nadi Shodhana neboli Střídavý dech provádíme střídáním levé a pravé nosní dírky.

Dechové cvičení provádíme vsedě. Máme rovnou páteř. Ukazováček a prostředníček pravé ruky umístíme na oblast mezi obočím, na oblast třetího oka. Palcem zacpeme pravou nosní dírku a nadechneme levou. Prsteníčkem zacpeme levou nosní dírku. Pravou nosní dírku uvolníme. Vydechneme pravou. Nádech pravou nosní dírkou. Výdech levou. V tomto cyklu opakujeme tak dlouho, dokud vám je to příjemné. Jak na střídavý dech, si můžete přečíst zde.

Tato dechová technika je vhodná pro všechny jedince. Harmonizuje pravou a levou hemisféru. Napomáhá nalézt vnitřní balanc. Dlouhodobé zařazení této techniky pomáhá redukovat nervozitu. Můžeme se díky ní naučit lépe soustředit a lépe se naladit na přítomný okamžik.

Všechny uvedené techniky a přístupy jsou vhodná pro znamení Raka. Zároveň jsou vhodná pro osoby se zvýšenou citlivostí a všechny, kteří chtějí harmonizovat svůj emocionální stav.

Namasté
Dominika

18 Shares
>
18 Shares
Share18