Pozdrav měsíci pro dobrý spánek a snadné usínání

Skoro každý už někdy slyšel o jógové sestavě Pozdrav slunce (Surya namaskar), málokdo zná ale stejně úžasnou sestavu Pozdrav měsíci, neboli Chandra namaskar. Pokud se každý večer převalujete v posteli a počítáte ovečky, zkuste místo toho pozdravit měsíc! 🙂 Podívejte se, jak na to!

Ta pravá varianta pro vás

Pokud jste už o pozdrav měsíci někde zavadili, nebo ho dokonce praktikujete denně (chválím!), může se stát, že znáte jinou verzi. Nebuďte kvůli tomu zklamaní, existuje mnoho variací a některé se od sebe naprosto liší!

Vybrala jsem takovou variantu, která podle mě nejlépe protáhne tělo a uvolní tak napětí.

Levnější a zdravější než léky na nervy!

Jóga má blahodárné účinky jak na tělo, tak na mysl i duši. Dokáže nás povzbudit, ale také uklidnit. Pokud víme, co dělat, jóga se pro nás stane dokonalým pomocníkem v každé situaci.

Když potřebujeme povzbudit a rozproudit energii, dáme si pár Pozdravů slunce. Na večer se ale daleko více hodí Pozdrav měsíci. Protáhnete se, uvolníte, smyjete se zebe všechen stres a starosti celého dne, vaše tělo i mysl vám poděkují! Touto sestavou byste se měli rozloučit s uplynulým dnem. To je myslím úžasný způsob, jak se zbavit spousty starostí. Všechny špatné zážitky, trapné situace, drobné nepříjemnosti, zkrátka všechno, co váš den pokazilo, hoďte během Pozdravu měsíce za hlavu. Uvidíte, jak se vám bude lehce usínat, když se zbavíte všech těžkostí! Ukliďte si v sobě! 🙂

Jak na to:

Pozice hory – stojíte rovně, podsazená pánev, ramena dozadu a dolů. S nádechem neste ruce nahoru, ramena od uší, spojte ruce.

Úklon doprava s výdechem – pozice půlměsíce. Pohyb vychází z pasu, pánev pořád podsazená.

S nádechem se vraťte zpět do hory s rukama nad hlavou, s výdechem přejděte do pozice bohyně.

Nádech – propněte nohy i ruce – pozice hvězdy. Pak vytočte pravou nohu doprava a s dalším výdechem přejděte do pozice trojúhelníku. Udržte rovná záda, nemusíte se dotknout až kotníku.

S výdechem pak stočte trup k pravé noze, obě ruce jsou na noze – pozice pyramidy. Záda by měla i tady být rovná.

Výdech – pokrčte pravou nohu, levou patu vytočte za sebe a položte koleno i nárt na podložku. Snažte se „prodloužit záda“, vytahujte se za hlavou dopředu. Máte pozici jezdce. Pozor! Koleno pravé nohy by se nemělo dostat před kotník!

S dalším výdechem přetočte trup na střed, levá noha se při tom vytáčí a špička se zvedá. Pokud je to možné celé chodidlo pravé nohy je na zemi – tedy včetně paty! Ruce vám pomůžou držet stabilitu.

S nádechem se trochu nadzvedněte, dejte si nohy dál od sebe, ať se mezi ně vejde pánev a dosedněte. Špičky jsou vytočené ven a záda jsou rovná, dlaně spojte před srdcem a tlačte pomocí loktů kolena od sebe. Pozice girlandy (nebo jak já říkám „žabáka“).

A jste v půlce Pozdravu měsíce na pravou stranu. To znamená, že teď budete postupovat opačným směrem až se dostanete do pozice hory. Pak vše zopakujte na levou stranu. 🙂

Připojuji skvělé video, kde celý Pozdrav měsíci uvidíte. Podívejte se na něj klidně několikrát, ať je vám vše jasné a jógování si užijete bez zbytečného přerušování. 🙂

Jak se vám večer usíná? A znáte Pozdrav měsíci? Doufám, že se vám líbí a zkusíte ho každý večer! Říká se, že zvyk se vytvoří za 20 dní, takže pokud zvládnete jógovat večer těch (úžasných!) 20 dní, bude to pro vás pak automatické a už si bez toho nebudete moct představit den! 🙂

Napište do komentáře svoje zkušenosti s jógou večer!

Zuzka

Zdroj obrázku: https://cz.pinterest.com/pin/474848354444047752/

140 Shares
>
140 Shares
Share140