Hormonální jóga (nejen pro ženy v přechodu)

O hormonální józe jsem se popravdě dozvěděla už před třemi lety. Přišla jsem tehdy za kolejní lékařkou na přeočkování. Ano, stále ještě patřím k těm lidem, kteří na očkování věří. Každopádně, když mi píchala vakcínu, všimla si, že mám hodně suchou kůži. Položila mi v souvislosti s tím pár otázek. Řekla jsem jí, že na suchou kůži trpím již od narození a vůbec nic mi na to nepomáhá. Zkoušela jsem i upravit stravu a přidat do ní dostatek rybího tuku, ořechů atd., ale výsledek se nedostavil.

Měla jsem opravdu štěstí, věnovala se mi celkem dlouho a po důkladném vyptávání mi doporučila právě hormonální jógu. Poděkovala jsem jí a vrátila se na kolej, kde jsem si v mikrovlnce ohřála zbytek včerejší “číny“ a na tuto cennou radu zapomněla.

To bylo před třemi lety. Dnes už mám k józe úplně jiný vztah. Spočítala jsem si, že za tělová mléka z lékárny zaplatím ročně přibližně 3000 Kč, což je celkem dost. Proč tedy nezkusit nějaký kurz hormonální jógy, který stojí podobně a mohl by mě potíží zbavit natrvalo? Než se ale dostanu ke konrétnímu kurzu, trochu vás s hormonální jógou seznámím.

Jóga, která vyřeší snad vše

Tenkrát, když jsem si tak seděla na koleji, sledovala na notebooku seriál a ládovala se solamylovým kuřetem, tak mě ani nenapadlo si o hormonální józe něco vyhledat. Přišlo mi to jako aktivita, kterou vyhledávají ženy v přechodu. To znamená nic, co by Kristýnu z minulosti zaujalo.

lahvičky s tělovou kosmetikou

Možná, kdybych si už tehdy dala jen trochu práce se získáním informací, ušetřila bych do teď pár tisíc za drahá tělová mléka. Nevadí, poučila jsem se a teď už vím, že mi toho může hormonální jóga mnoho nabídnout.

S čím vším vám tedy může toto cvičení pomoci? Je toho skutečně hodně. Hormonální jóga řeší nepříjemnosti spojené s menopauzou, cysty na vaječnících, PMS, polycystické vaječníky, ztrátu menstruace a ovulace a neplodnost způsobenou srůsty vejcovodů.

Dále emocionální problémy, nízké libido, inkontinenci (s tím si poradí jóga obecně), osteoporózu, syndrom karpálního tunelu, nespavost, sníženou funkci štítné žlázy, špatný stav vlasů a nehtů, akné a v neposlední řadě pro mě důležitou suchou pleť.

Vysypala jsem toho tady na vás opravdu mnoho. Hormonální jóga je skutečně poklad a to především pro ženy. Jako bonus získáte silný imunitní systém, který se rychle popere s každou virózou a sezónním nachlazením.

Co obnáší?

Jedná se o sestavu ásan pečlivě vytvořenou tak, aby působila blahodárně na náš hormonální systém. Cvičení trvá asi třicet minut, ze začátku, ale i déle. Na hodinu hormonální jógy si přineste podložku a samozřejmě pohodlné oblečení. Nic víc nebudete potřebovat.

Z výše uvedených potíží, které tento typ jógy pomáhá léčit je jasné, že se na kurzech potkáte spíše se ženami. Doporučuji si dát s výběrem kurzu práci a najít si pěkné, příjemné studio, kam se budete těšit. Já už jsem si to své našla. Abych svou snahu o zdravou pokožku ještě více podpořila, objednala jsem si pár doplňků stravy. Skvělý je například pupalkový olej, který pomáhá léčit kůži zevnitř, a proto není jen chvilkovým řešením, jako například krémy.

kapsle s rybím olejem

Tak zase do Prahy

Já momentálně bydlím v Olomouci, kde je sice pár zajímavých jógových studií, ale na hormonální jógu zde nenarazíte. Takže jsem si lámala hlavou, jak to vyřešit. Nabízelo se také Brno, ale vůbec se mi nelíbila představa, že se budu necelou hodinu plahočit do Brna a po kurzu zase tu samou dobu zpátky. Málem jsem svou snahu vzdala, ale pak jsem narazila na něco úžasného.

Totiž na intenziávní víkendový kurz hormonální jógy, kde vás naučí celou sestavu za pouhé dva dny. Kurz se koná v Praze, kam si kvůli němu ráda zajedu. Celé studio působí moc příjemně a já se už nemohu dočkat. Rozhodla jsem se koupit jedno místo v kurzu také mamce k narozeninám. Zaprvé se tam nebudu cítit tak sama a zadruhé jí to vůbec neuškodí, právě naopak.

0 Shares
 • Dobrý den,
  jógu cvičím už asi rok. Cvičím ráda i hormonální jógu.
  Jen jsem se chtěla zeptat jestli můžu cvičit hormonální jógu i když mi byli odstraněny vaječníky.
  Děkuji za odpověď
  Jarmila K.

 • >
  0 Shares
  Share