3 kurzy Hatha jógy, které stojí za to navštívit

Úterý patří těm nelepším kurzům jógy. Každý týden se zde můžete těšit na článek s konkrétními typy. Postupně se propracujeme všemi druhy jógy, aby si zde každý z vás našel to své. Doufám, že si s mojí pomocí najdete to pravé jóga studio.

O Hatha józe jsem již jeden článek psala. Tehdy jsem vám popsala studio, které navštěvuje moje kamarádka. Od té doby jsem ale trochu zapátrala a vybrala ještě tři místa, kam se určitě vyplatí zajít.

Podle čeho vybírat?

Řeknu vám, na co se pokaždé soustředím já. Jako první mě zajímá velikost daného studia. Pokud by se jóga cvičila v příliš velkém sále, je zde riziko, že lektorku/lektora špatně uvidíte i uslyšíte (znám z vlastní zkušenosti). Proto dávám přednost menším studiím, která vás místo luxusního vybavení přivítají osobním přístupem.

Jako další důležité hledisko pro výběr považuji webové stránky samotného studia. Tam si můžete najít informace, které vám značně usnadní samotné rozhodování. Jak dlouho už studio působí? Kdo se vám bude na konkrétní hodině věnovat? Je zde možnost zapůjčení podložky? Jsou jednotlivé hodiny otevřené nebo je potřeba registrace? A tak podobně.

Věřte nebo ne, ale dobře fungující webová stránka je podle mě v dnešní době základ. Nesnáším, když někam musím telefonovat jenom proto, abych zjistila takto základní informace.

čajové svíčky složené do tvary písmene v

Posledním ukazatelem dobrého studia jsou samozřejmě reference. Jednoduše jeho název projedu vyhledávačem (pokud tedy neznám přímo někoho, kdo studio navštěvuje). Jestliže už studio chvíli funguje, určitě se najde někdo, kdo ho nějakým, ať už pozitivním či negativním, způsobem již hodnotil. Ale teď už k jednotlivým studiím.

1. Praha město jógy

V Praze naleznete mnoho studií, která nabízejí lekce Hatha jógy. Někdy je skoro až těžké se v takovém množství orientovat. Mě padlo do oka studio Yogaspace. Hned po přečtení stránky O nás mi bylo jasné, že přesně tam bych se vydala, pokud bych v Praze bydlela. Nabízejí hned několik kurzů a mezi nimi je také Hatha jóga. Jestli hledáte místo, kde byste si odpočinuli od ruchu hlavního města, Yogaspace vás jistě potěší.

2. Ostravská Hatha jóga

Nevím proč, ale dříve jsem měla pocit, že se jóga v Ostravě moc nepěstuje. Nejspíš ve mě tento dojem vytvořili mí nezřízení ostravští přátelé.  Ovšem po svém dnešním online hledání musím změnit názor. Při troše snahy tam najdete hned několik příjemných míst, kde vás zasvětí do jógové radosti. Za mě bych vám doporučila studio Santosha. Také se jedná spíše o menší prostory, které jsou ale velmi příjemně vybaveny. Nabízejí široké množství kurzů, takže máte možnost vyzkoušet i další druhy jógy.

3. Můj osobní oblíbenec z Brna

Olomouc je skvělé město, ale ne vždy v něm najdu vše, co hledám. To platí například i o kvalitním kurzu Hatha jógy. Protože ale nechci psát o ničem, co neznám, rozhodla jsem se pro vás otestovat jeden vybraný kurz. Po chvíli strávené na počítači jsem objevila jedno sympatické brněnské studio. Jmenuje se S lehkou hlavou.

vnitřek otevřeného vlakového vagónu

Na jejich stránkách jsem si vybrala konkrétně nedělní hodinu, která se koná vždy od šesti do půl osmé večer. S večerním cvičením problém nemám. Jediné, co bylo trochu nepříjemné, byl přeplněný vlak cestou zpět do Olomouce. Mělo mě napadnout, že v neděli večer budou vlaky nacpané vysokoškolskými studenty. Příště se z toho poučím.

Každopádně mi ani hodinová cesta ve stoje nezkazila skvělou náladu, kterou jsem si z kurzu odnášela. Musím říct, že na mě celé studio působilo neuvěřitelně uklidňujícím dojmem. Nejradši bych se tam nastěhovala.

A jak probíhala samotná hodina? Lektorka Luu je milá, energická osoba, která dobře ví, co dělá. Hodina a půl mi neskutečně uběhla. Na konci jsem se cítila odpočatá a plná energie. A že jsem jí na tu cestu vlakem potřebovala. Studio S lehkou hlavou mohu bez výčitek doporučit všem Brňákům. Při odjezdu mi bylo dokonce líto, že nemáme něco podobného také v Olomouci.

Rozhodli jste se některé z těchto tří studií vyzkoušet? Tak to nám určitě dejte vědět, jak jste byli spokojení. Příští úterý se můžete těšit na ideální kurz jógy, který vás připraví na léto – Hot jógu.

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share