Hot jóga dělá hot těla

Minulý týden jsem dostala nezvladatelnou chuť na hamburger. To se mi stává vždy, když si v nějaké knize přečtu, jak si na tom či onom pochutnává jedna z postav. Tentokrát to byla Kingova povídka Tělo, která mě donutila v pátek večer nahodit kabát a vyrazit směr Blues rock café. Jejich burgery nejsou sice nijak dech beroucí, ale pořád je to lepší, než se snížit na úroveň fastfoodového jedlíka.

Tak si tam tak sedím, vesele se láduji a najednou mi někdo položí ruku na rameno. Otočím se a tam stojí moje kamarádka Míša. Před pár měsíci jsem s ní ještě pracovala, než jsem se definitivně rozhodla pro dráhu živnostníka. Hned na první pohled ale vidím, že se na ní něco změnilo. Chvíli na ní trochu podezíravě koukám a pak mě to trkne. Úplně jí zmizelo břicho.

Já chci taky!

Abyste mi rozuměli, Míša byla vždycky moc hezká, ale právě větší bříško pro ni bylo velmi typické. Neříkám, že se s ním nikdy nepokusila nic dělat. Naopak, vyzkoušela hned několik “zaručených“ způsobů pro dokonale štíhlou linii. Od krabičkové diety po tu vibrační blbost na břicho z teleshopingu. Jenže kýžený efekt se nedostavil.

tři oblázky postavené na sebe

Teď tu ale přede mnou stála a vypadala úžasně. V porovnání s ní jsem si připadala jako sysel těsně před zimou. Hamburger v ruce a umaštěná pusa tomu také moc nepřidali. Odložila jsem (ač nerada) své jídlo a pozvala jí ke svému stolu.

Jak je mým dobrým zvykem, narovinu jsem se jí zeptala, kde nechala břicho? Zasmála se a začala mi popisovat své poslední dva měsíce. Seznámila se s jedním bohatým chlápkem, který nemá vůbec problém se s ní o své bohatství rozdělit. Bere jí všude sebou a udělá, co jí na očích vidí. Přihlásili se spolu do jednoho sportovního centra tady v Olomouci. Já sama jsem tam nikdy nebyla, protože mi to tam vždy připadalo moc drahé a kvůli klubovému členství také elitistické.

Každopádně Míša tam začala chodit na hot jógu. A to bylo vlastně celé tajemství jejího úspěchu. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděla, že je v Olomouci studio, kde se dají navštěvovat hodiny hot jógy. Toto nové zjištění mě potěšilo. Svěřila jsem se jí, jak jsem před nedávnem absolvovala maraton bikram jógy a společně jsme začaly hledat rozdíly mezi jednotlivými typy cvičení.

Hot vs. Bikram jóga

Nakonec jsme dospěly k závěru, že je hot jóga levnější a variabilnější. Obojí se cvičí při teplotě okolo 40 °C a při obojím se nekřesťansky zapotíte. Bikram jóga má ovšem ochrannou známku na sestavu 26 ásan, které se vždy opakují ve stejném pořadí. Naproti tomu každá hodina hot jógy je trochu jiná a záleží na konkrétním instruktorovi, jak se jí ujme. To mě zaujalo. Při hodinách bikram jógy mi právě tato různorodost chyběla.

To a ještě Míši dokonalé tělo a také nově získaná bezchybná pleť, mě přesvědčilo o nepostradatelnosti hot jógy v mém životě. A bylo rozhodnuto. Pořídím si úsporné oblečení, pořádnou láhev na vodu a vydám se vstříc hezčímu já. Doufám, že mi do té doby stihne splasknout žaludek po velikonočním hodování.

orosená okenní tabule

Zdravá droga

Hned ze začátku mi bylo jasné, že se na Míšině nové postavě nepodepsala jen hot jóga. Přeci jenom byla už pár měsíců zamilovaná a to člověku zmizí pár kilo, ano neví.

Přesto mě, ale zajímalo, jak často na jógu chodila a jestli změnila způsob svého stravování. Ta odpověděla, že jediné co, tak přestala pít tolik piva a jíst v noci. Ani jedno nedělám, takže to pro mě nebyla příliš hodnotná rada. Na hot jógu chodí dvakrát týdně. Chodila by i častěji, ale nestíhá. Řekla mi, že je pro ni hot jóga doslova jako droga. Krásně se tam uvolní, vypotí a večer pak spí jako zabitá.

Snad mě nezklame

Tak jsem si dnes ráno v souvislosti s nadšením z hot jógy konečně objednala novou podložku na jógu. Její hrubý povrch mi snad zaručí, že se hned při první ásaně nerozplácnu na podlahu. Na 90 minut v “pekle“ jsem se objednala již příští týden, tak doufám, že podložka stihne dorazit včas. Jsem zvědavá, zda to bude náročnější, než bikram jóga. Upřímně doufám, že ne, ale něco mi říká, že tak či tak budu chtít v polovině hodiny umřít.

8 Shares
  • Cca tři roky zpátky jsem chodil na hot jógu, dnes se mi dokonce zdál sen že jsem zase na praxi a do toho hned tento článek? Asi nemá cenu na cokoliv čekat a hned se zase objednat co?

  • >
    8 Shares
    Share8