Capri kalhoty na jógu – stojí za to?

O nakupování kalhot na jógu jsem napsala hned několik článků. Vždy se vám snažím doporučit především pohodlí, organickou látku a kvalitní zpracování. Zároveň je důležité pořídit si kalhoty, které jsou skutečně určené pro cvičení jógy. V opačném případě brzy poznáte nepříjemnosti spojené např. s nošením kalhot na běhání.

Jakou ale zvolit délku kalhot? Osobně si nemyslím, že jsou pro klasické druhy jógy vhodné kraťasy. Zvláště teď v zimě chvíli trvá, než se tělo zahřeje a zbytečně by vám naskočila husí kůže. Kraťasy na jógu nosím jedině na lekce Hot jógy a Bikram jógy. Pro ty jsou jako stvořené (na rozdíl od legín, tepláků a capri kalhot).

Takže nám zbývají už jen dlouhé a tříčtvrteční kalhoty na cvičení. U dlouhých si můžete vybírat z legín na jógu, elastických kalhot nebo volných kalhot. Já se však dnes zaměřím na zlatou střední kalhotovou cestu – capri kalhoty nebo prostě „tříčtvrťáky“.

Jaké si vybrat?

U tříčtvrtečních kalhot na cvičení jógy si musíte dávat pozor na dvě věci. Nesmějí vás škrtit pod koleny, protože by vám během cvičení omezovaly tok krve a lymfy. Zadruhé by neměly mít moc krátký pas, aby vás při některých ásanách až příliš neodhalovaly.

Existuje hned několik typů capri kalhoty. Já mám ráda (a leží mi i doma ve skříni) kalhoty hodně volné s přiléhavým páskem látky pod koleny. Takové capri kalhoty mají často vysoký pas s možností nastavení dle libosti majitele. Patří mezi ně také tyto šedé tříčtvrteční kalhoty na jógu.

Šedé tříčtvrteční kalhoty na jógu

Jsou vyrobené z 92 % z bio bavlny a zbytek látky tvoří elastan. Nemají ten typický střih podobný tureckým kalhotám (někomu nevyhovuje), ale přesto budou velice pohodlné a příjemné na nošení.

Přiléhavé capri kalhoty na jógu

Pat tu máte ještě capri kalhoty, které přiléhají těsně na tělo. Jsou z jiného materiálu než legíny na jógu. Následující dva modely mají oba dva látku z bio bavlny jen s 8 procentním podílem elastanu. Můžete se tak těšit na příjemně prodyšný a tvárný kousek oblečení.

Tříčtvrteční kalhoty na jógu s černým pruhem

První model (obrázek výše) vypadá velmi klasicky. Jsou to jednoduché tříčtvrteční kalhoty s černým pruhem na boku. Nemá moc vysoký pas, takže ho určitě doporučuji spíše štíhlejším lidem.

O druhém modelu nemohu říci, že by měl tříčtvrteční délku. Tyto tmavě fialové kalhoty jsou tzv. osminkové (7/8 délky klasických kalhot). Budou vám dosahovat (podle vaší výšky) přibližně doprostřed spodní poloviny lýtek. Kalhoty mají zvýšený pas a bez problému padnou skoro každé postavě.

Tmavě fialové osminkové kalhoty na jógu

Určitě dejte capri kalhotám šanci. Doma i v jógovém studiu vám budou věrnými společníky a pomohou vám přežít nové a neustále náročnější jógové výzvy. Jakým kalhotám dáváte přednost vy – capri, legíny, tepláky, kraťasy nebo klasické elastické kalhoty?

6 Shares
>
6 Shares
Share6