Kalhotové pohodlí pro jogíny i jogínky

Kalhoty na jógu vybírejte vždy s rozvahou. Jestliže dáváte, stejně jako já, přednost kvalitě před kvantitou, tak by se vám mohl nepromyšlený nákup o to více vymstít. Vezměte si příklad ze mě. Doma jsem ještě nedávno měla jen tříčtvrteční kalhoty a ještě kraťasy kvůli Hot józe. První zmíněný kus oblečení jsem vybírala, jak se říká, srdcem. Učarovala mě veselá barva a pohodlný střih.

V zimě a na jaře jsem se vždy převlékala až ve studiu, ale teď v létě jsem měla v plánu se obléci již doma a vyrazit opravdu jenom s taškou na jógu.  Hned při první odlehčené výpravě za jógou jsem ale narazila. Vůbec pro mě nebylo příjemné se pohybovat v takto volně střižených kalhotách po městě. Pochopitelně bych si mohla říct, že na to kašlu. Jenže mi to nedalo a nakonec jsem si přeci jenom objednala nové, méně volné kalhoty.

Dávám přednost minimálně 80 % podílu bio bavlny. Zároveň nesnáším, když se mi kalhoty po noze při cvičení volně pohybují. Jestliže si vybíráte svůj první kousek, tak si nezapomeňte říct, co přesně od svých nových kalhot očekáváte. Je to pohodlí, přiléhavý střih, kvalitní materiál, určitá barva nebo například příznivá cena?

Inspirace ze zahraničí

Nedávno mě zaujal internetový e-shop – wearyogaclothing.com. Některé modely jsou skutečně povedené.  Oblečení má přírodní barvy a většinou je šito z organické bavlny. V českém prostředí jsem zatím na stejně laděný e-shop bohužel nenarazila. Nechala jsem se ale inspirovat vybranými kousky a našla za ně opět dostupné (neméně pěkné) varianty.

Podíváme se na kalhoty pro ženy i muže. Popravdě se tady v Olomouci s muži na lekcích jógy moc nesetkávám. Na kurz začátečníků se nám jeden pán doslova zatoulal. Po druhé hodině jsme ho tam totiž už nikdy neviděla. Podle mě mu nevadila ani ta převaha žen, jako spíš to, že si ve stoje dosáhl rukama maximálně na kolena a byl ve všem velmi pozadu.

V Praze i v Brně ovšem není mužské zastoupení na lekcích žádnou výjimkou. Tak jsem si řekla, proč se tentokrát nepodívat také na pohodlné oblečení pro jogíny.

Pamatujete si ještě na kamaše?

Tento typ kalhot je na jógu jako stvořený. Legíny mají zvýšený pas a díky šikovnému zachycení pod chodidly se po celou dobu cvičení ani nehnou. Připomínají mi trochu mou dětskou módu. Vzpomínám si na červené pletené kamaše, které měly na pravém stehně odpornou výšivku s jelenem a úplně stejně se podvlékaly pod chodidly. Vypadaly, jako kdyby je moji rodiče vyhráli za to, že odeslali nejvíc víček od Jägermeistera.

dámské jógové kalhoty z www.wearyogaclothes.com

Na prvním obrázku můžete vidět dámské jógové kalhoty z výše zmiňovaného e-shopu. Druhé se dají bez problému koupit tady u nás. Obojí obsahují z velké části bio bavlnu a své majitelky nepochybně nezklamou.

Dámské černé legíny na jógu z Yogashop.cz

Volný střih jako základ

Muži by měli rozhodně zapomenout na přiléhavé kalhoty. Ty si schovejte na lekce baletu. Volte raději volnější, pohodlné střihy. S barvou je to pak plně na vás. Většinou ale stejně neseženete nic divokého a skončíte u klasické černé, šedé, hnědé, a když budete mít štěstí, tak možná i modré variantě.

Pánské kalhoty na jógu z www.wearyogaclothes.com

První obrázek opět ukazuje model, který mě inspiroval. Našla jsem k němu jeho neméně báječného bratrance. Oboje kalhoty jsou ušity z bio bavlny, jen s minimální příměsí elastanu. Šedá barva se dá zkombinovat prakticky se vším a tak se nemusíte bát, že k nim doma nenajdete sportovní tričko.

Pánské šedé kalhoty na jógu Yogashop.cz

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám hodně zdaru s výběrem oblečení na jógu a těším se na vaše komentáře.

Zdroj prvního a třetího obrázku:

http://wearyogaclothing.com/collections/men_on-the-mat/products/mens-akasha-pants

0 Shares
  • Dobrý den, prosím…. kde si mám objednat PÁNSKÉ tepláky na Jogu..?….jsem už zoufalej..rád bych široké-volné tepláky… všude plno fotek ale odkaz jen na dámské oblečení…je to děs..Moc děkuju za pomoc!!

  • >
    0 Shares
    Share