Výroba depilační cukrové pasty? Už nikdy!

Tento článek je určen především pro ženy, ale jistě se najde i pár mužů, které zaujme. Rozhodla jsem se s vámi podělit o své ulepené dobrodružství z minulého týdne. Začalo to tím, že jsem chtěla ušetřit. Už nějakou chvíli si kupuji přes internet depilační cukrovou pastu a vždy, když si ji objednávám, kroutím hlavou nad její cenou. Do teď jsem to však neřešila.

Jenže pak mi poslala kamarádka Verča video z Youtube s návodem na výrobu domácí depilační pasty. V hlavě se mi zrodila představa dokonalého domácího výrobku za cenu cukru a vody. Všechny přísady jsem měla doma, a proto jsem neváhala a pustila se do toho rovnou. Jak to dopadlo? Malou nápovědou vám může být nadpis článku.

Cukrové peklo

Postupovala jsem podle videa, které vám přikládám níže. Připravila jsem si hrnec, cukr, citronovou šťávu a s úsměvem na tváři začala vařit. Princip je velmi jednoduchý – všechno smícháte dohromady a velmi opatrně vaříte. Trvalo mi dobrých 20 minut, než se mi podařilo dosáhnout požadované konzistence (ale co by člověk pro ušetřené peníze neudělal). Za tu dobu jsem si stihla rozpálenou cukrovou kapalinou popálit nohu a upatlat co se dalo.

Konečně jsem byla spokojená a tekutou cukrovou pastu přelila do zavařovačky. Nechala jsem ji do druhého dne zchladnout a hned ráno se pustila do depilace nohou. A řeknu vám, bylo to peklo. Oproti takové domácí zubní pastě se tento experiment opravdu nepovedl.

YouTube video

Když ono to tak lepí…

Vždy začínám použitím peelingu. Ten připraví pokožku nohou na použití pasty. Pokud jste byli někdy na depilaci cukrovou pastou v salónu, tak jste se možná setkali s technikou bez použití papírových proužků. “Jednoduše“ vezmete do ruky kus pasty a jakoby jí popotahujete po kůži. Jenže to, co vypadalo na videu jako největší pohoda, se změnilo v cukrovou pohromu.

telovy-peeling-se-soli-a-guavou-body-salt-scrub-guava-150-g

Měla jsem ulepenou nohu a obě dvě ruce. I přesto byly depilační schopnosti pasty velmi žalostné. Tak jsem se rozhodla nasadit do boje textilní proužky. Natřela jsem si nohu pastou, přiložila proužek, uhladila a strhla ho proti směru růstu chloupků.

Výsledek? Bolest, hladké nohy v nedohlednu a vztek na pitomé rady kamarádky Verči. Naštvaně jsem ze sebe omyla tu patlaninu, počastovala holku z Youtube i ten její pitomý trik se skleničkou (viz video) několika nepěknými výrazy a šla si rezignovaně oholit nohy žiletkou.

Ověřená klasika

Na druhý den jsem si řekla, že ta cena za mou oblíbenou cukrovou pastu vlastně není tak vysoká. Objednala jsem si rovnou to větší balení a nadobro zanevřela na všechny další cukrové pokusy. Člověk by se měl prostě čas od času držet pouze ověřených věcí a zbytečně neexperimentovat tam, kde to není potřeba.

hydratacni-epilacni-sada-s-ruzi-pro-suchou-pokozku-hair-remover-with-rose

Milovníky bio jistě potěší organický původ mého oblíbence. Jedná se o cukrovou pastu značky Moom. Nejprve doporučuji koupit základní balení. To totiž obsahuje i textilní pásky a dřevěné špachtle na nanášení. Pak si ještě občas zakoupím pastu od značky Purity Vision. Měla by se používat právě bez textilních pásků, což mi činí značné potíže. Jestliže se toho ale nebojíte, není důvod proč jí nedůvěřovat. Složení obou výrobků je podle mě velmi podobné.

bioepil-depilacni-cukrova-pasta-350-g

0 Shares
  • Pokud ti kupovaná pasta dobře funguje, byla chyba té domací v tom, že nebyla uvařená do správné konzistence. Pokud správně nechytala, byla zřejmě příliš řídká. To znamená, že bylo pravděpodobně nutno vařit o trochu déle, nebo zvolit jiný poměr surovin. Funguje mi cukr a citrón rovně, po jednom dílu, cukr 9 dílů, vařit asi čtvrt hodiny, dokud barva není zářivě zlatá… Vyplatí se nevzdat to po prvním pokusu, jen pro tu radost z podařeného díla

    • V nějakém videu jsem viděla ze se má pasta aplikovat proti směru růstu chloupků ale strhnout po směru. Autorka článku píše ze strhavala proti směru, to je taky možná jeden z důvodů proč se to nepovedlo.

  • Kristýno, první nejdůležitější pravidlo při používání cukrové pasty je, že se trhá po směru růstu chloupků, ne proti, jak píšeš v článku 😀

  • >
    0 Shares
    Share