Jógou proti celulitidě

Celulitida je nejen obávaný nepřítel mnoha žen, ale také miláček kosmetických společností. Každý rok nám v reklamách ukazují nový krém, sérum nebo gel, které slibují pevnou a hebkou pokožku bez známek celulitidy. Já sama jsem také několikrát podlehla a podobný “zázrak“ zakoupila. Jenomže člověk se maže poctivě dvakrát denně a ono nic.

Za těch pár let, kdy jsem se snažila pomerančové kůže nadobro zbavit, jsem naštěstí nasbírala pár skutečně fungujících fíglů. Můj názor tedy zní, že tento souboj lze vyhrát. Jen je k tomu třeba nasazení všech dostupných zbraní. Tak se na ně pojďme podívat.

1.     Pohyb je základ

Ať se vám to líbí nebo ne, bez pohybu to nepůjde. Bohužel jsem letos, kdy jsem cvičila jógu minimálně dvakrát týdně, zjistila, že klasická jóga pro tento účel nestačí. Nejlépe vám zabere Hot jóga nebo Bikram jóga. Také mohu doporučit praktikování pozice svíčky, která pomáhá rozproudit lymfatický systém, jehož zanesení je se vznikem celulitidy spojováno.

Pro skutečně viditelné výsledky je však ideální kombinace Hot jógy (stačí i 1 x týdně) a běhu (minimálně 3 x týdně). Čím častěji chodím běhat, tím lepší je stav mé pokožky v problematických partiích.

2.     Suché kartáčování

Suché kartáčování jsem objevila před dvěma lety, když jsem narazila na video jedné zahraniční blogerky. Je to vlastně metoda, která pomáhá prokrvit pokožku celého těla, podporuje detoxikaci a rozprouďuje lymfu. Sečteno podtrženo se jedná o báječný prostředek proti celulitidě.

Zde je video, o kterém jsem se již zmiňovala. Naučíte se v něm správnou techniku provádění suchého kartáčování.

YouTube video

Navíc je v podstatě zdarma. Po počáteční investici do kartáře už nemusíte nic přikupovat. Já jsem si kartáč kupovala v drogerii DM. Nestál mě určitě více jak 250 Kč a i po dvou letech vypadá stále jako nový. Pravidelné kartáčování před sprchováním považuji za báječnou věc. Vždy, když se skutečně snažím a nevynechám ani den, tak na sobě pozoruji viditelné zlepšení.

3.     Každoroční zelená detoxikace

bio-brezova-stava-200-ml

Občasné pročištění organismu prospěje každému z nás. Většinou to šidím jen pitím horké vody s citronem po ránu. Jednou ročně to však vezmu z gruntu a absolvuji očistný měsíc (příhodně před plavkovou sezónou). Nejsem moc velký dietář, a tak se takřka neomezuji v množství jídla. Jen se na pár týdnů vzdám sladkostí, smaženého jídla a alkoholu.

Prolévám se detoxikačními čaji, piji litry vody a především si objednám jednu velmi nechutnou, ale zato geniální věc – Bio březovou šťávu od Weledy. Dělám to tak už 4 roky a popravdě se na daný měsíc nikdy netěším. Pamatuji si, jak mi poprvé dorazila domů a já si celá nadšená připravila sklenici březové šťávy. Její chuť mi okamžitě zkřivila pusu. Trvalo mi minimálně týden, než jsem si na ni navykla a ani potom jsem si její konzumaci neužívala.

Účinky jsou ovšem nepopiratelné. Na konci balení jsem měla hezčí pleť a celulitida se také dala na ústup. Každopádně se mám moc ráda na to, abych tuto kúru absolvovala vícekrát do roka.

4.     Bio oleje jako příjemný bonus

celulinie-telovy-a-masazni-olej-salus

Poslední tip není dle mého názoru absolutně nutný. Celulitidy se člověk může zbavit i bez mazání pokožky oleji či krémy. Jenže každodenní masáž vhodnými přípravky vám pomůže vaše snažení urychlit. Za léta zkoušení nových a nových produktů jsem se stala věrná bio olejům.

Když zrovna nemám šetrné období, tak si kupuji bio březový olej od Weledy. V opačném případě dávám přednost bio tělovému a masážnímu oleji Celulinie od Saloosu. Oba dva jsou velmi příjemné, ale kdybych si měla vybrat jen jeden, bude to březový olej a to kvůli jeho textuře (škoda jeho vysoké ceny).

Pro hladkou pokožku na problematických partiích se ženy skutečně nadřou. Osobně si nemyslí, že někdy nějaký muž dokáže docenit, jakou práci nám dá péče o vlastní tělo. Upřímně, kdybych žila sama na pustém ostrově, tak bych se s ničím takovým vůbec nenamáhala.

21 Shares
>
21 Shares
Share21