Bio kosmetika na vlasy

Zkoušeli jste někdy nějaký bio přípravek na vlasy? Já ano a v 90 % případů jsem byla neskutečně zklamaná. Nijak nefandím chemické kosmetice, ale něco se jí musí nechat – s vlasy to vážně umí. Většina mých pokusů skončila splihlou hlavou, která šla sotva rozčesat. Vlasy byly bez lesku a bez života. Takže vlastně naprostý opak toho, co sliboval obal, často předražených šampónů.

Asi největším zklamáním pro mě byla nová bio řada na vlasy od Weledy (takové ty veselé žluto oranžové obaly). Možná to je mnou, ale znovu si je už nikdy nekoupím. Mé vlasy jsou dlouhé a mají občas sklon k vysušování, proto jsem velmi náročná, co se týče výběru vlasové kosmetiky. Naštěstí zbývá ještě těch 10 %, které patří naopak k mým největším oblíbencům. Tak se na ně pojďme podívat.

Šampón je největší oříšek

sampon-pro-unavene-a-oslabene-vlasy-ochrana-a-energie-energising-and-protective-shampoo-400-ml

Najít kvalitní a skutečně funkční bio šampón není nic jednoduchého. Po několika vyhozených baleních vlasové kosmetiky, která byla spíš ble než bio, jsem našla svého favorita. Je jím posilující šampón na unavené a oslabené vlasy od Natura Siberica. O této značce jsem již v minulosti psala a doteď si ji nemohu vynachválit. Cena je s přihlédnutí ke kvalitě a velikosti balení (400 ml) podle mě docela nízká.

Zatím jsem zkoušela pouze tento kousek jejich vlasové kosmetiky. Už po několikáté si získali mou důvěru a plánuji objednat i jejich kondicionér na objem a hydrataci vlasů.

Kondicionér jako naprostá nutnost

vyzivujici-kondicioner-2v1-bambucke-maslo-monoi-150-ml

Bez kondicionéru se jako majitelka dlouhých vlasů neobejdu. Díky němu mi jdou vlasy druhý den ráno pěkně rozčesat a nevypadají jako po náletu vrabců. Tento od značky Born to bio má příjemnou konzistenci, hezkou vůni a vlasy jsou po něm lesklé a hydratované. Se značkou jako takovou jiné zkušenosti nemám. Určitě však brzy přibydou.

Kondicionéry ani péče nejsou nikdy tak problematické, jako šampóny. V tomto případě se tedy nemusíte bát zkoušet nové bio značky a řady.

Extra péče pro extra krásu

posilujici-sprej-na-vlasy-s-mandarinkou-a-medunkou-100-ml

Jeden čas jsem byla maskami a různými přípravky na péči o vlasy doslova posedlá. Pak mi přišlo, že místo toho, aby vlasům pomáhaly, je zbytečně zatěžovaly. Proto jsem si povolila jen dvakrát do měsíce zábal z kokosového oleje. Ten mé vlasy vyživí (alespoň mám takový pocit) a dodá jim na pár dní pěkný lesk.

Pokud by vás zajímaly alternativní cesty, jak mýt vlasy, tak můžete vyzkoušet třeba i mouku nebo marocký jíl či sodu.

Nedávno jsem dostala k narozeninám posilující sprej STYX. Od značky zatím nemám nic dalšího, každopádně jeho vůně je naprosto úžasná. Ačkoliv mandarinky normálně nemusím, v kombinaci s meduňkou fungují opravdu dokonale. Sprej samotný vlasy provoní a dodá jim trochu potřebných živin. Nečekejte od něj však žádné velké zázraky. Nenazvala bych ho nepostradatelným, ale asi ho koupím znovu. Po jeho nanesení jsem vždy pozitivně naladěná a to se přeci počítá.

14 Shares
>
14 Shares
Share14