Podzimní tipy ze světa jógy

Příchod podzimu do světa jógy naštěstí příliš nezasáhne. Jógu můžete cvičit, i když vypadne elektřina a za okny vám zuří vánice století. Jediné, co nám skončí, bude možnost si zacvičit ásany pod širým nebem (a že mi to bude chybět). Protože mám však podzim velmi ráda, těším se na věci, které mi naopak v létě chyběly. S chladnějším počasím můžu zase začít pořádně čajovat a péct dýňové, jablečné nebo hruškové koláče.

A abych si tu nálož cukru něčím vykompenzovala, najedu opět do svého mimo prázdninového jóga režimu – cvičit minimálně 2 x týdně ve studiu a alespoň jednou týdně doma. Vyzkoušejte cvičit podle YouTube. Instruktor ve videu skvěle nahrazuje toho z masa a kostí 🙂 Budete tak mít jistotu, že neděláte chyby.

Prosluněná fotografie podzimní sklizně jablek

Je důležitý druh jógy?

Při výběru podzimního kurzu (doporučuji si zaplatit ucelený kurz) se nemusíte ohlížet na nic, jen na své zdraví a přání. V létě většina z nás přeruší pravidelné návštěvy jógových studií a tak je vhodné se nejprve rozehřát. Pro tento účel je vhodné si zaplatit nějaký jednodušší kurz nebo vyzkoušet online jógu. Po kliknutí na tento odkaz se můžete přihlásit a vybrat si jeden ze tří právě nabízených kurzů.

Podle mého názoru má domácí cvičení jógy velký smysl. Šetří to nepochybně velké množství času a dost možná i peněz. Určitě si říkáte, jaký je asi tak rozdíl oproti tomu, když si pustíte pár videí na Youtube. Na rozdíl od Youtube na stránkách online jógy najdete plnohodnotný kurz s cca 8 hodinovými videi vedenými zkušenými lektory.

Stravování podle ajurvédy

S ajurvédou si pořád ještě nerozumíme tak, jak bych si přála. Jednou jsem si koupila knihu s názvem Ajurvéda česky a byla jsem z ní otrávená. Proto jsem ji také před nedávnem odnesla do antikvariátu. Kniha mě vůbec nebavila a nedokázala jsem podle ní určit, jaký jsem to vlastně tělesný typ. No a bez této informace se nešlo pohnout dál.

Kuchařka podle jógy

Pak jsem ale narazila na tuto kuchařku podle ajurévdy a ta si naopak získala své čestné místo v poličce s kuchařkami. I přesto, že recepty vybírám spíš podle nálady, než abych řešila, co přesně mé tělo potřebuje, tak se po nich vždy cítím dobře. Na druhou stranu už delší dobu uvažuji o návštěvě léčitele, který by se na ajurvédu specializoval. Přeci jenom vám kniha nemůže nahradit vše.

V souvislosti s tím bych vás ráda poprosila o tipy na ověřené ajurvédské léčitele z okolí Mladé Boleslavi. Než však někoho navštívím, budu se řídit základními radami – je dobré začít podzim detoxikačním víkendem a poté si dopřávat hodně teplého jídla (to znamená místo večerního salátu raději zeleninovou polévku).

Podzimní festival jógy v Ostravě

Nakonec tu pro vás mám tip na skvělou podzimní jógovou akci, která se koná v Ostravě. Jmenuje se YogaFalls Ostrava a těšit se na ni můžete ve dnech 31. 10. do 2. 11. 2014. Zde si prohlédněte program. Celý třídenní festival stojí (zvýhodněně do 30. 9.) 1440 Kč i s pátečním workshopem. Popravdě o její návštěvě dost uvažuji. Ještě nikdy jsem na podobné akci nebyla a dost mě to láká.

Po rychlém průzkumu jsem zjistila, že mi přes jaro a léto uteklo již několik jógových festivalů (nejčastěji v Praze a Ostravě). Příští rok si to musím vše lépe ohlídat. Nebyl jste náhodou někdo např. na Reebook Yoga Sprit nebo YOGA & DANCE Spring Festival Ostrava?

0 Shares
>
0 Shares
Share