3 x jógamatka pro napnutý rozpočet

Nejprve pár slov k samotnému názvu. Někdy slýchávám, že se podložkám na jógu říká jógamatky. Pravděpodobně je to proto, že jogínské podložky skutečně na první pohled vypadají jako karimatky. Mluvím teď pochopitelně o těch, které jsou vyrobené z gumy, pěny nebo směsí s PVC.

Než jsem začala chodit na jógu, tak mi tyto dva produkty připadali téměř totožné. Jógamatka byla jen o pár centimetrů délky zkrácená karimatka. Teď už samozřejmě rozdíl vidím.

Moje kamarádka si dokonce s takto upravenou karimatkou, kterou měla ještě z dětství, skutečně vyrazila na jógu, kde na ni koukali jako na blázna. Původně chtěla ušetřit, jenže se to moc nepovedlo. Podomácku vyrobená podložka nebyla dost široká, klouzala po podlaze a neustále se rolovala. Vyprávěla mi, jak se nad ní tehdy lektorka slitovala a půjčila jí svou náhradní podložku. Kvůli té nechtěné pozornosti byla sice rudá až na zadku, cvičilo se jí však o 100 % lépe.

Kvalitní a přesto levné jógamatky

Jestliže to vaše finanční situace neumožňuje, tak si rozhodně nemusíte kupovat drahou podložku na jógu. Klidně sáhněte po levnějších produktech, ale snažte se zachovat alespoň minimální hranici kvality.

Zaprvé si zasloužíte produkt z přírodního či bio materiálu. Podložka nesmí obsahovat žádné škodlivé nebo diskutabilní látky. Nekupujte také nic, co vypadá podezřele tence (zvláště začátečníci) a křehce. Vždy však platí jedno – je lepší si koupit levnější podložku a zaplatit si dražší kurz jógy. Přidaná hodnota pro vás bude v tomto ohledu mnohem větší. Teď už se ale pojďme podívat na tři budgetové jógamatky.

1.     Veselá podložka na jógu

Barevné podložky na jógu z gumy

Hned první podložka nebo chcete-li jógamatka si mě ihned získala svými krásnými barevnými provedeními. Při jejím nákupu máte na výběr z osmi veselých barevných odstínů. Podložka je vyrobená z PVC a vhodná pro všechny druhy jógy a dokonce i pro pilates. Dá se prát v pračce a její tloušťka 4 mm je stále ještě dostačující. Pro začátečníky je myslím skvělá. Cena činí pouhých 422 Kč.

2.     Ekotex speciál podložka na jógu

Čtyři_barevné_jógamatky_vyrovebé_z_přírodních_materiálů

Podložka Ekotex Special bude velice skladná a lehoučká. Vyrábí se z první vrstvy polyesteru, která je pokryta vrstvou ekologického PVC. Navíc splňuje přísné podmínky evropského ekologického testu „Öko-Tex 100“. Ochránci přírody by ji tak mohli hrdě nosit s dobrým pocitem. Podložka stojí 599 Kč

3.     Podložka Ekotex Light

barevné podložky na jógu pro děti

 

Lehká, tenká (pouhé 3 mm) a snadno přenosná podložka, kterou ocení např. lidé navštěvující jógu cestou z práce. Nemusejí se tak tahat s velkým vakem na zádech. Stejně jako předchozí, i tato prošla ekologickým testem „Öko-Tex 100“ a zaslouží si vaši plnou důvěru. Je vyrobena ze směsi PVC, bavlny a PES s použitím neškodných potravinářských barev. Zaplatíte za ní 699 Kč.

Snad vás některá z podložek zaujala a přesvědčila o tom, že není nutné na její pořízení vydávat hodně peněz. A jak řešíte nákup podložky/jógamatky vy? Investujete do dražších modelů nebo si vystačíte s budgetovými kousky?

8 Shares
>
8 Shares
Share8