Sady na jógu pro muže

Musím se přiznat, že v článcích dost často zapomínám na to, že také muži mají rádi jógu. Nedělám to záměrně, ale protože většinou vycházím hlavně ze svých zkušeností nebo názorů, jde se tomu jen těžko vyhnout. Proto jsem se také rozhodla dnešní článek s tipy na vybavení na jógu věnovat jogínům. Moc dobře vím, jak si muži umí užít pěkné sportovní vybavení a jóga nebude určitě výjimkou.

Řeč bude konkrétně o sadách na jógu. Ty jsou podle mě skvělou volbou pro všechny začátečníky i pokročilé. Zaprvé neznám nikoho, koho by bavilo neustále bojovat s podložkou a snažit se ji vecpat do nevhodných tašek (nebo hůř nosit v ruce). A zadruhé je takový nákup oproti pořizování obou věcí zvlášť (podložky a tašky) vždy o něco finančně výhodnější.

Modrá je dobrá

Sada na jógu s modrou eco podložkou a bavlněnou taškou

Vlastně obě vybrané sady mohou klidně nosit i ženy, ale pro ty se většinou dají najít i barevnější kousky (nám kytičky nevadí). Velkou výhodou modro černé sady na jógu je podložka. Shodou okolnosti mám přesně tu samou srolovanou ve skříni a je skutečně skvělá (neklouže, je měkká a dostatečně vysoká). V kombinaci s černou bavlněnou taškou je myslím ideální volbou pro začátečníky.

Když vám pak bude připadat příliš měkká nebo neskladná (přeci jenom je docela tlustá), můžete ji poslat dál např. přítelkyni nebo mamimce. Modrá barva je univerzální a podložka s vámi bez pochyb vydrží déle, jak dva tři kurzy jógy.

Zebrovaná sada na jógu

Sada na jógu s černou jutovou podložkou a bavlněnou taškou

Při pohledu na tento kousek mi proběhla hlavou představa vězeňského kurzu jógy. Dost pochybuji, že by se ve věznicích pořádali např. kurzy hatha jógy. Kdyby ano, jutová sada by se k tomuto účelu perfektně hodila a mřížovaná černobílá taška by vám jistě pomohla zapadnout.

Ale teď už vážně. Součástí této sady na jógu je praktická bavlněná taška a černá jutová podložka. Doporučila bych ji kupovat až poté, co se s jógou seznámíte např. na kurzu pro začátečníky. V balení najdete také černý opasek, který vám pomůže překonat počáteční nepohodlí v některých obtížných pozicích.

Tip na závěr

Možná čte tento článek někdo, kdo by rád nenápadně dotlačil svého partnera ke společné lásce k józe. Jestliže tomu tak je, tak bych určitě nezačínala nákupem drahé sady na jógu. Vyzkoušejte např. společné online lekce v pohodlí domova. Někteří muži mají občas strach ze své neohebnosti, a proto se józe vyhýbají obloukem. Doma se však nemají před kým stydět a mohou si náročnějšími začátky protrpět nepovšimnuti.

A jak to vidíte vy? Má cenu se pokoušet svého partnera přivést k józe nebo si k ní musí každý najít cestu sám?

10 Shares
>
10 Shares
Share10