Tipy na tašky a vaky na jógu

Koupit si podložku na jógu a doufat, že ji prostě strčíte do batůžku a vyrazíte na jógu, je velká mýlka. Při nákupu své první podložky jsem se „prozíravě“ rozhodla si žádný obal nepořizovat a ušetřit si tak pár stovek. Pak jsem ale narazila. Podložka se mi nevešla do žádného batohu ani sportovní tašky. Chvíli jsem ji nosila v plátěné nákupní tašce a vždy nadávala, protože se mi její popruhy nepříjemně zařezávaly do ramene.

Tento způsob jsem však brzy zavrhla. Potřebovala jsem najít něco, čím bych tu věc, která se neustále bez dovolení roztahovala, svázala k sobě. Vyřešila jsem to mašlí. Jenže milá puntíkatá mašle přilákala k podložce mé dvě kočky. Ty jí uštědřily pár nepěkných kousanců a s neuvěřitelnou šikovností mašli odvázaly a odnesly do jedné ze svých skrýší. Pochopitelně jsem ji už nikdy neviděla.

Poslední možností byl elastický pásek od staré sukně (ušít si vlastní obal nepřipadalo v úvahu – překážela mi má nešikovnost). Když jsem si ale při neobratném zapínání málem vystřelila oko, bylo rozhodnuto. Koupím si tašku na jógu. Během vybírání jsem zjistila, že existují ještě další dvě možnosti, jak neposednou jógovou pomůcku zkrotit. Od každé jsem pak pro vaši představu vybrala jeden pěkný kousek.

Veselá taška na jógu v přírodních barvách

Bavlněná podložka na jógu v přírodních barvách

Většina žen, včetně mě, si teď nejspíš představuje, jak si s touto kráskou v ruce vykračují městem směr jógové studio. Na první pohled mě zaujalo pozitivní barevné provedení v kombinaci s přírodními motivy. Taška je vyrobena ze 100 % přírodního materiálu. Vejde se do ní každá podložka běžných rozměrů (v případě XXL modelů si nejsem jistá).

Nosí se za dvě ušit a najdete na ní tři praktické kapsičky. Dáte do ní tak mobil, peněženku, klíče a dovnitř se vám bez problému nejdou i kalhoty na převlečení, ponožky na jógu nebo kapesníčky. Čím tenčí podložku máte, tím více věcí vaše taška pojme. Až se ušpiní, jednoduše ji dejte vyprat do pračky na 40 stupňů.

Sluníčkový vak na jógu

Žlutý vak na jógu ze 100 % bavlny

Vak Sahasrara vás jistě potěší krásnou žlutou barvou. Stejně jako předchozí model je vyroben z přírodního materiálu, kterým je v tomto případě 100 % bavlna. Oproti tašce je trochu menší. Vložíte do něj srolovanou podložku, zatáhnete za šňůrku a máte zabaleno. Nosí se přes rameno na pohodlný popruh.  Do dvou kapsiček na zip si můžete uschovat to nejnutnější.

Když chodím na jógu, beru si sebou často kabelku a stejně to mají i ostatní ženy v kurzu. Takže bych ve velikosti vaku neviděla vůbec žádný handicap. Opět se dá prát v pračce na 40 stupňů.

Řešení v podobě popruhu

Podložka na jógu svázaná popruhem

Popruh je skutečně levnou záležitostí. Je to také řešení pro majitele XXL podložek na jógu nebo například podložek pro děti. Nastavíte si popruhy podle své potřeby a zapnete je na suchý zip. Konkrétně tento se vyrábí ve čtyřech barevných provedeních. Protože mám podložky dvě (jednu na klasickou a druhou na Hot jógu), tak jsem si k tašce pořídila také červený popruh. Je vyrobený z bavlny a uzpůsoben k nošení přes rameno.

Doufám, že jsem alespoň někoho z vás inspirovala. A jak to řešíte vy? Používáte provizorní řešení, podomácku ušitý obal nebo jste si, stejně jako já, pořídili praktickou tašku?

2 Shares
  • >
    2 Shares
    Share2