Jóga v Mladé Boleslavi – jak je na tom město aut?

Tento článek píšu s radostí, protože jsem se v Mladé Boleslavi narodila a prožila tam většinu svého života. Bohužel také proto vím, že nepatří mezi města s největším kulturním nebo sportovním vyžitím v republice. Ale i tady se najde pár míst, kde je možné si párkrát do týdne jógu zacvičit.

S čím se zde můžete setkat? Určitě se rozlučte s Hot a Bikram jógou. V Mladé Boleslavi se necvičí ani aero jóga, akro jóga a další podobné druhy jógy. Sázejí prostě na klasiku, podobně jako celá řada menších měst.

Tentokrát jsem ani nemusela moc přemýšlet, jaká jógová studia zmíním. Většinu z nich znám buďto osobně nebo z vyprávění rodiny či přátel. Vynechám proto vyhledávání sousloví – jóga Mladá Boleslav – a jdu rovnou na jistotu.

Studio Move Energy

Toto studio najdete na starém městě, kde sídlí už pěknou řádku let. Navštěvovala jsem ho už jako mála holka. Máma mě tenkrát přihlásila na aerobik pro děti, aby mě zbavila dětské nadváhy způsobené tajnými nákupy sladkostí. Tehdy jsem se také seznámila s majitelkou Pavlou, která můj kroužek vedla.

Tři svíčky postavené na stolku v jóga studiu

Pavlu jsem měla už jako dítě moc ráda a stejně tak později, když jsem na její hodiny chodila na střední škole a o prázdninách na vysoké. Obecně jsem byla vždy spokojená se všemi lektory a lektorkami. Člověk se mohl přijít s čímkoliv kolem sportu nebo stravy poradit a pokaždé zjistil, co potřeboval.

Jógu zde předcvičuje právě Pavla a to dynamickou a vinyása. Další lektorka Dana Pikousová pak vede lekce ashtanga jógy. Více se dozvíte v rozvrhu na webových stránkách.

Celé studio je po Boleslavi oblíbené a nikdy se nestane, že byste na hodinu dorazili sami – proto také doporučuji rezervaci nebo přijít trochu s předstihem. Nicméně hlavní sál je dostatečně velký a určitě se pro vás místo najde.

Cena lekcí se pohybuje od 80 do 100 Kč podle jejich délky a toho, zda máte členskou kartičku.

Další možnosti jógy v Mladé Boleslavi

Cedule ke školní tělocvičně

Není to příliš velké město a ne každý se zde žene do cvičení jógy. Zbylé tipy jsou spíš jen takové střípky. Asi dvakrát týdně si můžete zajít na jógu do místního Sokola. Tam jsem nikdy nebyla, ale má celkem dobrou pověst, tak proč ne.

Moje kamarádky rády navštěvují lekce s paní Jindrou Bártovou. Je to starší paní, které mohou její vitalitu závidět i o několik generací mladší ženy. Pravidelně dvakrát týdně (v úterý a ve čtvrtek) cvičí power jógu v tělocvičně boleslavského gymnázia Pekaře. Cena je skutečně symbolická – 40 Kč.

To je o józe z Mladé Boleslavi asi tak vše. Ještě možná připomenu možnost si zajít na sahadža jógu, ale o té jsem již psala samostatný článek. A pokud na jógu vyrazíte, doporučuji si vzít vlastní podložku na jógu.

Protože v Boleslavi už chvilku nebydlím, budu ráda za každý komentář, který tento seznam jógových míst doplní.

0 Shares
 • Zdravím, děkuji za článek!
  Jen menší poznámečku, rozhodně bych nebyl tak kritický ke sportovnímu vyžití v MB. Na 50 tisícové město (i s okresem) je tu ohromné množství klubů, kde nejvíce je to asi vidět na bojových uměních, kde tak v malém městě můžete najít tři kluby Teakwonda, dva Aikida, nespočet Karate? Nemluvě o mnoho dalších oddílech, včetně ninjitsu ! A to stále přibývají místa i k dalšímu cvičení, nejen BU, já od svého bydlište mám hned dvě centra cca. 50 metrů, což si myslím, že není běžné ani v Praze. Jistě mnohá města mají více klubů, ale nevěřím že jsou v takovém množství jako v MB 🙂
  Jde jen o úhel pohledu 🙂

 • Kultúrne a športové vyžitie v Mladej Boleslavi je na bode mrazu. Všetci tam buď jazdia na kole alebo hrajú futbal 🙂 Žiadné NOVODOBÉ krúžky tam nie su. O pole dance si môžete nechať len zdať, rovnako tak aj spomínaná hot či bikram yoga. Ako žena mám na výber buď fitko, power yogu alebo spinning. Nič zaujívavejšie v tomto meste nenájdete. Žije totiž životom Škodovky vo smenách v 6h, 14h a 22h. Inak je tam mŕtvo.

 • Ja chodím na power yogu do Fitplace každé pondělí. Myslím, ze sportovní vyžití ted už opravdu nechybí. Ve stejném klubu je i Jumping, různé spalovače, pilates apod.

 • >
  0 Shares
  Share