Chcete, aby vám podložka dlouho vydržela? Pořiďte si speciální tašku na jógu

Životnost podložky záleží z velké části na materiálu, ze kterého je vyrobená. Existují kupříkladu podložky na jógu z juty. O ty je potřeba pečovat jen minimálně. Dají se jednoduše zavázat provázkem a vláčet přes celé město aniž by to na nich zanechalo známky opotřebení. Je to pohodlné? Samozřejmě, že není, ale možné to je.

Pak jsou tu podložky na jógu vyrobené z méně odolných materiálů jako je přírodní guma, TPE pěna nebo třeba PVC. Ani jednomu z jmenovaných materiálů neprospěje zavazování provázkem, ohýbání do malých tašek a batohů nebo povalování mimo tělocvičnu.

A protože podložky nejsou zrovna nejlevnější záležitost (alespoň ty dobré), vyplatí se vám investice ještě do jedné drobnosti – taška na jóga podložku.

Čemu taška na jóga podložku zabrání?

Cpát podložku do nevhodně velké tašky nebo batohu není moc moudré. Materiál se po čase zohýbá, odře nebo popraská. Pokud ji však pečlivě srolujete a vložíte do speciální jógové tašky, vše zůstane tak, jak má.

Podložka se samozřejmě nedá nosit jen tak v ruce. Na to jste už nejspíš přišli sami. Stačí jen chvilka nepozornosti a ta potvora se vám rozroluje klidně v metru nebo na přechodu. Takže si můžete buďto pořídit popruhy nebo ji obvázat něčím širokým. Tenké provázky, mašle nebo tkaničky by do ní vytlačili nechtěný obtisk.

Díky popruhu vás bude podložka poslouchat, ale neochráníte ji před špínou nebo deštěm. Od toho tu jsou právě tašky na jóga podložku.

Tašku nebo vak?

Já osobně se vždy snažím vybrat něco veselého a plného vzorů. Zaprvé vám to zvedne náladu a zadruhé jsou strakaté věci odolnější proti špíně (alespoň na první pohled). Ženám se bude jistě líbit tato tyrkysově modrá taška se dvěma ušima. Mimochodem se dá koupit i vak na jógu s naprosto stejnými motivy.

Tyrkysová taška na jógu Yogashop

Taška i vak jsou vyrobeny z bavlny a dají se snadno vyprat v pračce. O rozdílech mezi taškou a vakem na jógu jsem se zmiňovala v článku: Čím zkrotit podložku na jógu. Jen připomenu, že do tašky se vám vždy vejde více věcí. Vak pojme skutečně jen podložku a možná peněženku a klíče.

Tady je jeden, který mě zaujal. Vyrábí se v několika barevných provedeních a díky popruhu na záda s ním můžete pohodlně cestovat přes celé město.

Čtyři_různobarevné_vaky_na_jógu_deluxe

Jak přenášíte svou podložku na jógu vy? Používáte tašku, vak nebo dokonce podomácku vyrobený obal? A pokud vybíráte podložku – doporučuji také naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

0 Shares
>
0 Shares
Share