Tašky a vaky na jógu – koupit nebo vyrobit?

Od chvíle kdy mi domů přišla moje první podložka na jógu, jsem přemýšlela, jak se co nejlevněji vypořádat s jejím přenášením. Bohužel všechny mé metody do jedné selhaly. Vyzkoušela jsem vše, co nevyžaduje žádnou úroveň šikovnosti. Od tahání podložky v plátěné tašce, přes různé mašle a pásky od sukní. Nakonec jsem to vzdala a objednala si tašku na jógu přes internet.

Obecně se dá říci, že existují celkem tři varianty, jak je možné podložku přenášet. Zaprvé budete cvičit jógu jen doma a tím pádem vám odpadne nutnost zakoupení obalu. Nebo si tašku či vak koupíte, stejně jako jsem to udělala já a mé levé ruce. A když si jó věříte, můžete si spíchnout vlastní obal, přesně na míru vaší podložky. Samozřejmě se tato varianta nevyplatí, pokud si kvůli ní budete muset zakoupit šicí stroj.

DIY vak na jógu

Jestliže si, na rozdíl ode mě, rozumíte s šicím strojem a jehlou a nití, otevírá se vám zcela nový svět. Prohlédla jsem si několik DIY (udělej si sám) videí na Youtube a vybrala pro vás to nejlepší. Pochopitelně nemusíte používat stejný materiál, barvy ani vzory látky. Jde jen o to okoukat postup a ušít si vak na jógu přesně podle vašich představ.

Nemáte-li však žádné zkušenosti s šitím, doporučuji někoho poprosit. Ideální je pracovat s šicím strojem. Výsledek pak bude vypadat více úhledně.

YouTube video

Vak deluxe Yogacentrum

Tyto čtyři vaky jsou vhodné především pro ženy. Moc se mi líbí jejich vzorování i barvené provedení – třetí z leva je můj favorit. Vak je vyroben z přírodní bavlny a měla by se do něj vejít většina normálně velkých podložek. Má nastavitelný látkový popruh a dvě menší praktické kapsičky na zip. Zvláště v létě si tak můžete zabalit pouze podložku, klíče a kapesníčky (na jógu mobil nepatří) a vyrazit na hodinu jen tak, na lehko.

Čtyři_různobarevné_vaky_na_jógu_deluxe

Ani nevím, zda se mi více líbí vak nebo taška. Každý model je trochu jiný, ale obecně vyžaduji, aby se dal obal nosit přes rameno (nesnáším nošení tašek v ruce). Je to pohodlnější a v mnoha ohledech více praktické. Můžete se např. stavit cestou z kurzu na nákupu potravin a poberete klidně dvě tašky.

Taška Chakra Yogacentrum

Výborná taška pro muže i pro ženy. Je o něco větší než vak a tak se vám do ní vejdou nejen klíče a peněženka, ale také oblečení na převléknutí, hřeben a další nezbytnosti. Kromě velké kapsy má ještě dvě menší uzavíratelné na zip. Taška na jógu je vyrobena ze 100 % bavlny a je možné ji prát v pračce (na 30 stupňů bude stačit, nechcete-li riskovat smrsknutí).

Černá_a_oranžová_taška_na_jógu

Nepatřím k těm lidem, kteří musejí mít všechno nutně bez chybičky a dokážu ocenit i podomácku vyrobené tašky a vaky na jógu. Člověk však musí znát alespoň základy, protože i šití je řemeslo a nedá se naučit za jeden den.

Líbí se vám nápad navrhnout si a ušít vlastní vak na jógu? Troufli byste si na něco podobného nebo dáte raději přednost snadnějšímu řešení?

17 Shares
  • Já disponují velmi šikovnou maminkou, která během cca 45 min ušila obal na jogamatku..veselý, prouzkovany obal ze zbytků i s popruhem a zipem po celé délce…

  • >
    17 Shares
    Share17