Akro jóga – 3 tipy kde ji vyzkoušet

O Akro józe jste už určitě slyšeli. Je to poměrně mladý druh jógy, který v sobě spojuje klasické jógové učení s akrobacií a thajskými masážemi. Cvičí se buďto v páru nebo ve více lidech. Ze začátku však budete rádi, když se sehrajete s jedním člověkem.

Pro koho je tento druh jógy vhodný? Z mého pohledu bych ho nedoporučila absolutním začátečníkům. Nejenže by pro ně mohly být lekce zbytečně těžké, ale svou nezkušeností by brzdili ostatní.

Na většinu lekcí se můžete přihlásit v páru nebo samostatně. Na jedné straně vám může Acro jóga pomoci upevnit vzájemnou důvěru ve vztahu. Na straně druhé se díky ní seznámíte s novými lidmi.

Zatím jsem neobjevila studio, které by se věnovalo pouze Akro józe. Zaujala mě však dvě studia v Brně a jedno v Praze. Tak se na ně pojďme podívat, ať víte, kam máte zamířit.

Yoga Brno v ulici Zábrdovická

O tomto studiu jsem psala již několikrát. Má dvě pobočky a právě v pobočce v ulici Zábrdovická se jednou týdně cvičí Acro jóga. Konkrétně každou neděli ráno od devíti hodin do půl desáté. Za lekci zaplatíte 140 Kč.

Frekvence jednou týdně je podle mě ideální. Můžete Acro jógu zkombinovat např. s Hot jógou a perfektně si tak vytvarovat tělo na léto.

Zapálená vonná tyčinka ve tmě

Akro jóga ve studiu Mayfly Brno

Opět staré známé studio, kde si může člověk kromě Akro jógy vyzkoušet i tzv. Fly jógu. I toto studio si nechalo jedno místečko v rozvrhu rezervované pro lekci Akro jógy. Cvičí se zde opět jednou týdně a to v úterý od sedmi večer do půl deváté. Cena jedné lekce je 200 Kč.

Jedná se o otevřenou lekci, ale přesto vám doporučuji si své místo raději rezervovat předem.

Hurá do Akasha studia v Praze

V Ahasha studiu je pro vás každý pátek připravena pořádná jógová dvouhodinovka. Na lekcích s názvem Akrojóga Jam si vyzkoušíte Akro jógu, Vinyasa jógu a partnerské jógové létání. Cena za jednu lekci je 250 Kč.

Líbí se mi představa toho, že člověk vlastně přesně neví, co ho před začátkem každé lekce čeká. Acro jóga je, troufám si říci, výjimečná v tom, že v lidech probouzí hravost, což je o důvod navíc proč ji vyzkoušet.

Máte za sebou zkušenost s Akro jógou nebo se stále ještě rozhoupáváte? Pokud jste z Prahy nebo z Brna, zkuste tento článek sdílet se svým partnerem či kamarádem a nenápadně ho přemluvit ke společné návštěvě jednoho ze studií.

0 Shares
>
0 Shares
Share