Jóga v pražském Akasha studiu

Už jste někdy navštívili studio Akasha v Praze? Já zatím ne, ale chystám se to brzy napravit. Včerejší večer jsem totiž strávila procházením stránek realitních kanceláří. Hledala jsem ucházející byt, který by měl dobrou polohu a z fotek koupelny by mi nenaskakovala vyrážka. Jeden pěkný jsem nakonec našla a tak jsem se pustila do prozkoumávání nejbližšího okolí.

A hle, ani ne deset minut chůze od něj se nachází jógové studio. Musím uznat, že to bytu přidává hned několik plusových bodů. Teď ještě aby ho nepronajímali lidské verze Pata a Mata jako můj byt v Olomouci a budu spokojená.

Jen pro informaci. Akasha není druh jógy (jak jsem si nejprve myslela i já). Je to výraz ze Sanskrtu a znamená éter, světlo nebo také záři. Obsahuje v sobě energii všech elementů (oheň, voda, vzduch, země) a prostupuje vším, co je na tomto světě. Umožňuje nám rozvoj na materiální i duchovní úrovni. Na stránkách studia mě zaujala věta – Akasha je náš potenciál. Myslím, že to pěkně shrnuje celou její podstatu.

Akasha_jóga_studio

Co vám může studio nabídnout?

Akasha studio spolupracuje celkem s 16 zkušenými lektory. Pořádají množství kurzů pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé jógové nadšence. Kromě klasické jógy se zde setkáte s kurzy meditace, relaxace a jógy pro děti. Mě osobně zaujal kurz Akrojógy, protože jsem ji dosud nezkoušela a vypadá velmi zábavně. Cena takového kurzu je 1540 Kč za 7 lekcí.

Samozřejmě mají i klasický rozvrh s otevřenými lekcemi. Můžete si zajít na Vinyasa jógu, Ashtanga jógu, Jemnou jógu (50 +), Jógovou terapii, jógu těhotenskou i dětskou, meditaci a dokonce partnerskou a Akrojógu.

Co se týče cen, tak vám doporučuji si pořídit jejich zvýhodněnou členskou kartu. Ta stojí 1890 Kč a můžete s ní libovolně po dobu tří měsíců navštívit 15 hodin jógy v Akasha studiu. V přepočtu vás pak vyjde 60 minutová lekce na 126 Kč a 90 minutová na 189 Kč. Bez kartičky je to 150 a 200 Kč, což je zvláště u 60 minutové lekce dost znát.

Hinduistická zlatá soška

Nebuďte pořád doma!

Nedávno se mě jedna kamarádka ptala, proč vůbec navštěvuji jógu ve studiu, když bych jí mohla cvičit jenom doma a zadarmo. Podložku prý mám, knihy a videa na cvičení taky, tak nechápe, že za to chci platit. Tak jsem jí to vysvětlila. Ono cvičení doma je fajn, ale jednou za čas se lekci v příjemném studiu nic nevyrovná.

Usadíte se na podložku v místnosti stejně naladěných lidí, zaposloucháte se do meditační hudby a řídíte se pokyny lektora. Většinou to po celém studiu jemně voní orientem a všichni jsou mají dobrou náladu. Takovou atmosféru si doma nevytvoříte, ani kdybyste se rozkrájeli.

Příště můžete vyzkoušet například Akasha studio, o kterém jsem na internetu četla jenom samé nadšené recenze. Já jdu zavolat do realitní kanceláře a budu se modlit, aby ten byt vypadal stejně jako na fotkách. A kdo ví, třeba to konečně vyjde a uvidíme se v Akasha studiu na lekci Akrojógy.

0 Shares
>
0 Shares
Share