Aero jóga – hlavou dolů

Aero jóga patří mezi ty mladší druhy jógy, které u nás ještě nejsou tak rozšířeny, jak bychom si přáli. I přesto se ale najdou města, která nás, stejně jako u všech ostatních druhů jógy, ani tentokrát nezklamou. Přináším vám tedy tři tipy na kurzy aero jógy v Praze a v Brně. Jestliže jste jógoví fanoušci a máte možnost jedno ze studií navštívit, tak hurá na to. Nikdy nevíte, kdy se vám bude tato bláznivá dovednost hodit.

Já sama se na aero jógu těším od té doby, co jsem v Domě jógy na Andělu zahlédla, byť jen koutkem oka, místnost, kde tento druh jógy cvičí. Jakožto milovnici všemožných houpaček a houpacích sítí mě tyto pestrobarevné závěsné vaky naprosto okouzlily. Jakoby na mě zpovzdálí tiše volaly: „Pojď blíž, ukážeme ti pravou zábavu“. Tenkrát jsem ještě nešla, ale příště se už nenechám dvakrát prosit.

Dokonce jsem zjistila, že se vaky na aero jógu prodávají i pro domácí použití (cca 3000 Kč). Až se přestěhuji z mého nynějšího bytu, který by mi instalaci znepříjemnil nejvyššími stropy na světě, určitě si vak pořídím.

Stručně o aero józe

Ještě než uvedu vybrané kurzy, tak vám tento druh jógy trochu přiblížím. Včetně toho, že se jedná o velmi čerstvý a inovativní způsob cvičení, má oproti klasické józe mnoho výhod. Zavěšení do vaku nám dovolí lepší provedení většiny jógových pozic. Pomůže nám dokonale uvolnit všechny velké klouby a samozřejmě také páteř. Protože si nebudete pohodlně sedět na stabilní podložce, dostane vaše tělo pořádně zabrat. Hodina pro vás bude jistě dost náročná, ale svaly bolí po první lekci aero jógy i ostřílené jogíny. Nový druh pohybu si vždy žádá chvilku na zvyknutí.

Fotka holuba, který přistává na zem

Samotný vak unese váhu 500 kg. Tam se naštěstí ještě vejdu, takže určitě nebudu mít ten divný pocit, který na mě padne vždy, když si v parku sednu na dětskou houpačku.

K jejímu cvičení je ze začátku vhodné přibrat i podložku. Postupem času si pak sami určíte, zda jí budete dál potřebovat či nikoliv. Pokročilá aero jóga by se dala bez problému přirovnat k akrobacii. Někteří jí totiž cvičí v takové výšce, že by se podlahy stejně ani nedotkli. Zajímavé zpestření vám určitě přinese kombinace aero jógy s relaxační podložkou.

1.      Brněnské studio Mayfly

Toto studio mě hned na první pohled zaujalo svým krásným znakem. Do Brna se čas od času dostanu, takže je velmi pravděpodobné, že si tamní lekce brzy vyzkouším. Studio působí vzdušným, moderním dojmem. Zaměřují se opravdu jen na aero jógu, kterou nabízejí hned v několika variantách – Fitness, Flexi, Dynamic, individuální kurz a hodiny pro začátečníky. Máte možnost nákupu jednotlivých lekcí nebo výhodnějších balíčků. Jako skvělý nápad hodnotím jejich letní akci – 2000 Kč za neomezený počet vstupů přes léto (předpokládám na červenec a srpen).

2.      Jóga ve vzduchu

Další studio pro Brňáky, kteří se nebojí si trochu zaexperimentovat. Studio Flash Gym vám umožní si jógu ve vzduchu zacvičit na kurzech, ale i jednotlivých lekcích. Já jsem byla vždy zastánkyní kurzů, protože tak člověku nic neuteče a naučí se rychle potřebné základy. Především u aero jógy bych se bála nastoupit do rozjetého vlaku a jít si poprvé vyzkoušet něco, co budou ostatní v místnosti již zvládat na mnohem pokročilejší úrovni.

tančící žena ve vzdušných světle růžových šatech

Nicméně ceny za lekce jsou podle mě opravdu přijatelné. Nejdražší, jednorázové vstupné činí 150 Kč s tím, že se můžete nákupem většího počtu lekcí dostat až na 90 Kč za hodinu. Studio nabízí stejné lekce, jako Mayfly a navíc také lekce dětské aero jógy a aero pilates. Pro děti to musí být určitě skvělý zážitek.

3.      Aero jóga v pražském Domě jógy na Andělu

Nebudu zde již po několikáté chválit tuto báječnou pražskou oázu klidu. Myslím, že jógově zaměření obyvatelé Prahy toto studio také dobře znají a májí rádi stejně jako já. Jedna lekce aero jógy zde stojí 160/180 Kč (podle denní doby). Jestliže se na aero jógu chystáte poprvé, tak vám doporučuji si pořídit startovací balíček tří lekcí za 360 Kč. Stačí tedy jen překonat počáteční strach a vyrazit vstříc novým jógovým zážitkům.

9 Shares
>
9 Shares
Share9