3 tipy na zahraniční jóga online kurzy

Na józe je skvělé to, že se dá celkem bez problému cvičit také doma. Postačí vám k tomu relativně malý prostor, vlastní podložka na jógu a ničím nerušených pár desítek minut. Já využívám domácí jógu především, když dlouho pracuji na počítači a potřebuji se trochu osvěžit. Většinou na mě pocit naprostého vyčerpání padá okolo čtvrté hodiny odpolední.

Deadline je ale neúprosná věc a tak se musím chtě nechtě něčím nastartovat. K tomu je právě rychlá jóga ideální nástroj. Jenže sama sobě opravdu neumím být dobrou instruktorkou. Potřebuji někoho, kdo mi řekne, co a jak dlouho mám dělat. Jednou jsem to zkoušela i naprázdno, jen tak s hudbou. Dopadlo to tak, že jsem v podstatě usnula již při začáteční meditaci.

Proto jsem začala využívat videa z YouTube. Ty jsou ale často celkem krátká a přepínání z jednoho do druhého také není řešení. Vyřešila jsem to tak, že jsem si vyhledala pár stránek, kde nabízejí plnohodnotné hodiny jógy online. Většina těch kvalitnějších je sice v angličtině, ale to mi nevadí.

žena v pruhovaném tričku s bolavým krkem

1. Do Yoga With Me – hodina jógy zdarma?

Hned ta první stránka je možná také nejlepší. Naleznete zde množství kvalitních videí, která si můžete zdarma přehrát na svém počítači. Při vyhledávání si jednoduše navolíte délku, obtížnost, druh jógy a dokonce i jejího instruktora. Každé video si můžete za pár dolarů zakoupit ve dvou velikostech. Pro mě by neměl takový nákup žádný smysl. Místo toho bych si nejspíš pořídila klasické jóga DVD, které by v konečném důsledku vyšlo asi i levněji.

Každopádně web mě potěšil. Určitě bych vám ho doporučila. Nejvíce tuto možnost určitě ocení lidé jako já, kteří jsou neustále připoutaní k laptopu.

2. My Yoga Online – jóga za cenu dvou McMenu

Druhý web, který zmíním je podle mě stejně tak dobrý, ale není zdarma. Free uživatel má k dispozici vždy jen pár minut ze zvoleného videa. Pokud se však stanete členem, tak za necelých deset dolarů měsíčné získáte plnohodnotný přístup k obrovskému množství kvalitních videí. V přepočtu se nejedná o žádnou závratnou částku. V Praze byste za deset dolarů mohli navštívit maximálně jednu hodiny jógy.

Tím samozřejmě nenaznačuji, že je video lepší než skutečný kurz jógy. Naopak si myslím, že zvláště pro začátečníky jsou kurzy naživo naprostou nutností. Online hodina je jen příjemným doplňkem, který můžete využít, kdy se vám zamane.

3. Yoga Vibes – váš nový růžový jóga guru

Tato stránka je něco mezi první a druhou. Naleznete zde plnohodnotná free videa, se kterými si můžete příjemně zacvičit. Na druhou stranu je ale většina videí podmíněna placeným členstvím a opět z nich tedy uvidíte jen několika minutové ukázky. Moc se mi líbí design celého webu. Měsíční členství je ale o něco dražší než u My Yoga. Za plný přístup zaplatíte buďto dvacet dolarů měsíčně nebo dvě stě dolarů ročně. A to už nejsou zanedbatelné peníze.

Nicméně videa mají dobrou kvalitu, a jestliže vás stránka zaujala, tak proč to nevyzkoušet. Já sama utratím každý měsíc podobnou částku za drobnosti, které popravdě ani nepotřebuji. Takovouto investici do vlastního zdraví si minimálně nebudete vyčítat.

0 Shares
>
0 Shares
Share