Ručník na jógu – tipy před nákupem

Na většině webových stránek studií, kde se cvičí Hot a Bikram jóga, vám doporučí si na lekci přinést vlastní ručník. Pokud ho zapomenete, rádi vám ho za menší poplatek půjčí. Proč? Ten, kdo už zažil Hot nebo Bikram lekci mi dá jistě za pravdu, že jen s podložkou to daleko nedotáhnete.

Stejně tak se vám nevyplatí spoléhat na kouzelné schopnosti vaší protiskluzové podložky na jógu. Tím nechci říct, že její nákup nemá smysl – rozhodně je to první krok k úspěchu. Přesto bych vám ručník rozhodně doporučila (někdy i dva).

Jaký ručník si vzít s sebou?

Žena si utírá ruce žlutým ručníkem

Někteří lidé se prostě moc nepotí a tak si vystačí s hrubým povrchem podložky. Jestliže z vás však kape pot natolik, že se pod vámi tvoří loužičky, bez ručníku se neobejdete.

Jaký zvolit? V drtivé většině se při cvičení setkávám s lidmi, kteří si nosí úplně obyčejný ručník. Někteří mají sportovní, jiní si s výběrem nelámou hlavu a klidně popadnou ručník s pejsky po dětech. Za mě doporučuji volit velké osušky, co pokryjí téměř celou podložku.

Při Bikram a Hot józe se vám budou potit i kolena, ruce, obličej, no prostě všechno. Tím, že si na lekci přinesete jen malý ručník nic nevyřešíte. Proto si nosím malý i velký. Velký si pěkně rozprostřu na podložku a menším si utírám obličej.

Kde sehnat speciální ručník na jógu?

V zahraničí se dá bez problému koupit ručník na jógu, který je pro účely cvičení Hot a Bikram jógy přímo určený. Má stejné rozměry jako klasická podložka a vypadá trochu jako švédská prachová utěrka.

Na této fotce si můžete prohlédnout krásný ručník od značky Yogitoes:

Skidless_ručník_na_jógu_

Na rozdíl od obyčejného koupelnového ručníku má spodní stranu posetou protiskluzovými tečkami. Díky nim pak lépe přilne k podložce a neklouže se. Z mé strany je to všechno jen teorie, protože jsem podobný ručník nikdy nedržela v ruce.

Zde je fotka, na které jsou pěkně vidět detaily:

Skidness_zelený_ručník_na_jógu

Ručníky, které se přímo na jógu prodávají u nás, bývají vyráběny z běžného froté a jediné, co je odlišuje od ručníku ze supermarketu, je výšivka s jógovým motivem. Přidaná hodnota je tedy nulová.

Takže pokud se vám nechce objednávat ručníky ze zahraničí, raději investujte do kvalitní podložky na jógu s protiskluzovou vrstvou a doma si do tašky hoďte normální velkou osušku.

S čím chodíte na Hot nebo Bikram jógu vy? Vlastníte speciální ručník na jógu nebo se, stejně jako já, spokojíte se starou osuškou? Podělte s námi o své zkušenosti v komentáři pod článkem.

Zdroj obrázků:

http://www.manduka.com/us/shop/categories/products/towels/om-taffy-mat-rskidless-collection/

http://www.manduka.com/us/shop/categories/products/towels/peacock/

0 Shares
>
0 Shares
Share