Protiskluzová podložka na jógu – v čem je lepší

Výběr podložky na jógu může být docela výzva. Zvlášť, pokud se rozhodnete nakupovat přes e-shop a nemáte možnost si ji osahat. Mnoho začínajících jogínů a jogínek vybírají podložku pouze podle ceny, barvy nebo doporučené značky a pak se diví, že jim vůbec nevyhovuje.

Ze začátku je vhodné, aby vaše podložka splňovala alespoň dvě základní kritéria:

  • Má protiskluzovou vrstvu
  • Poskytuje vám dostatečnou oporu – tloušťka nad 3 mm

Podle mého názoru si výběrem takové podložky ušetříte spoustu začátečnického trápení. Navíc se vám rychleji podaří dosáhnout prvních viditelných úspěchů. Jenže jak už jsem psala, ne vždy se první nákup podaří. Někdy člověk prostě nakupuje bez rozmyslu a nedbá na doporučení ostatních. Pokud si s výběrem podložky nevíte rady, přečtěte si něco o tom, jak vybrat správnou podložku na jógu.

Řešení pro zpocené ruce a kluzké podložky

Protiskluzová podložka na jógu je v mnoha ohledech nenahraditelná. Je skvělá pro začátečníky, oceníte ji v létě nebo při hodinách Hot a Bikram jógy. Jak ale vyřešit situaci, kdy nám doma ve skříni leží tenká a kluzká připomínka špatného nákupu?

Na zahraničních e-shopech jsem narazila na skvělou vychytávku – protiskluzový ručník na jógu. Přikládám video z Youtube, kde si o něm můžete udělat určitou představu:

YouTube video

Tento ručník dokáže vylepšit i sebehorší podložku na jógu. Jedním pohybem jí dodáte protiskluzový a zároveň savý upgrade.

Kombinace ručníku a protiskluzové podložky na jógu

Když neseženete ručník a nedokážete se sžít se stávající podložkou, nezbude vám nic jiného, než si pořídit novou. V tomto ohledu je zajímavá novinka, která v sobě kombinuje tvar a pevnost klasické podložky se savostí a skladností jógového ručníku.

Jednu takovou jsem objevila na e-shopu značky Lululemone. Bohužel zrovna tento kousek nezasílají do Čech, takže máme smůlu.

The_Hot_(Towel)_podložka_na_jógu_

Nepochybně je to však skvělý produkt pro ty z vás, kteří pravidelně navštěvujete hodiny Hot nebo Bikram jógy.

Nenechte výběr vaší podložky náhodě

Už několikrát jsem se zmiňovala o protiskluzové podložce na jógu Natur Eco. Přesně takovou podložku bych si jako začátečník přála mít. Ne že by ta moje první nebyla dobrá, ale tato má rozhodně lépe udělanou protiskluzovou vrstvu a perfektně pruží.

Pokročilým milovníkům jógy se vyplatí nákup jutové podložky na jógu. Ta totiž patří k absolutním stálicím jógového světa – neklouže a vydrží klidně i několik let. Jen není měkká a tak osloví až osoby s trénovaným tělem.

Doporučuji také naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

Jaká byla vaše první podložka na jógu? Vybrali jste ji dobře nebo jste šlápli vedle? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share