Nebaví vás jednobarevná podložka na yogu? Vylepšete si ji!

Barvy hrají v našem životě významnou roli. Dokážou ovlivnit naši náladu, pozvednou hladinu energie a dokonce pomoci k lepšímu soustředění. Není nic lepšího, než se na každém kroku našeho dne obklopit veselými barvami a nepustit si díky nim rozmrzelost vůbec do hlavy.

Nemám teď na mysli pouhé vymalování pokoje nebo pestrobarevné tričko. Zapomínat bychom neměli ani na barvu našeho jógového vybavení. Dnes se konkrétně podíváme na barevné podložky na yogu. A pokud už máte doma nepříliš veselý kousek, poradím vám, jak si ho vylepšit.

Nechte se inspirovat

Při brouzdání po internetu jsem narazila hned na několik překrásných pastelových nebo vzorovaných podložek na jógu. Dají se sehnat se vzory květin, zvířat nebo orientálních ornamentů. Dokonce narazíte i na obchody, které se specializují na ruční malbu přímo na vámi zaslanou jógovou podložku.

Co mě však zaujalo, je podložka na jógu s motivačním nápisem. Narazila jsem na ni v e-shopu jedné youtuberky (Cassey Ho), která má na Youtube kanál s názvem Blogilates. Její cvičení znám, ale teprve včera jsem objevila i internetový obchod.

Tady si můžete prohlédnout jednu z jejích motivačních podložek:

Podložka na jógu Blogilates

Další podložky jsou popsané například takto – Train insane or remain the same, Sore today strong tomorrow.

Jenže takové pomůcky se při objednání ze zahraničního e-shopu mohou pěkně prodražit (přeci jenom váží nějaké to kilo) a pořád je tu ta nejistotu, že nedorazí v pořádku nebo vůbec.

Proto mě napadlo se podívat po návodu na domácí vylepšení podložky na yogu. A víte co? Není to vůbec složité.

DIY barvená podložka na yogu

Prošla jsem si několik zdrojů a nakonec usoudila, že si může svou podložku vylepšit téměř každý. Co k tomu budete potřebovat?

  • štětec na malování
  • akrylové barvy
  • podložku na jógu
  • dobrý nápad
  • dostatek místa na schnutí (alespoň do druhého dne)
  • a trochu času

Akrylové barvy koupíte ve výtvarných potřebách. Zkontrolujte si, aby bylo na balení napsáno – AP Non Toxic – nechcete se přeci probudit druhé ráno po cvičení jógy s vyrážkou.

Podložku si pečlivě vyčistěte. Ideálně ji vyperte v pračce (bez aviváže) nebo pouze odmastěte pomocí octu či mýdlové vody. Barva pak lépe přilne.

Yogacentrum podložka na jógu

Jakou podložku použít? Doporučuji takovou, která je vyrobena z PVC, případně z NBR pěny. Při nákupu hledejte podložky veselých barev a nezapomeňte ani na vaše pohodlí. Na podložku si můžete pomocí barev namalovat nebo napsat cokoliv budete chtít. Můžete si ji vyrobit pro sebe nebo tento nápad využít jako skvělý tip na osobní dárek.

Víte o někom, komu se doma válí nudná podložka na yogu? Pošlete mu tento článek a dodejte mu trochu inspirace.

Zdroj druhého obrázku:

http://www.ogorgeous.com/product/train-like-a-beast-premium-anti-slip-yoga-mat

0 Shares
>
0 Shares
Share