Na jógu nezapomeňte ani o Vánocích

Včera jsme zapálili už druhou svíčku na adventním věnci a to znamená jediné – blíží se čas povalování, pochutnávání si a permanentního odpočinku. Školákům začínají prázdniny a většina dospělých má naplánovanou dovolenou.

Také ve světě jógy končí pomalu ale jistě všechny kurzy a v některých studiích se připravují na krátké zazimování. To však neznamená, že kvůli pár perníčkům hodíte své celoroční snažení za hladu. Jóga by měla mít místo ve vašem životě i v období Vánoc.

Proto jsem si pro vás připravila tento článek, který vám pomůže zařadit jógu do vašich vánočních radovánek. Takže veselé Vánoce všem a jdeme na to.

Nejvyšší čas vybrat si kurz

Jak už jsem psala, v prosinci končí kurzy jógy. Ty začínaly  většinou v září nebo třeba až v listopadu, ale to není podstatné. Plyne z toho totiž jedna důležitá věc – chcete-li navštěvovat kurzy i příští rok, je nejvyšší čas podat si přihlášku. Během prosince se objeví celá řada zajímavých kurzů, které stojí za váš čas i peníze. A určitě budete souhlasit s tím, že vám trocha toho novoročního pohybu neuškodí.

Doporučuji vám o svém záměru informovat rodinu a přátele. Přeci jenom by je mohlo napadnout vám dát stejný kurz pod stromeček.

Zimní krajina se stromem a lavičkou

Tipy na dárky

Na józe je mimo jiné skvělé i to, že ji můžete darovat. Většina jógových studií prodává dárkové poukázky na nákup lekcí i celých kurzů. Co dalšího může Ježíšek vybrat?

  • novou podložku na jógu – zavolejte do studia, kam obdarovávaný chodí a poraďte se s instruktorem kurzu (podložek je až příliš mnoho druhů)
  • ponožky nebo rukavice na jógu – tyto dvě pomůcky na jógu se snadno vybírají, protože dobře odhadnete velikost
  • knihy o józe – každý milovník jógy by si měl občas přečíst novou knihu, která ho posune o kousek blíž na cestě za jejím poznáním (pro naprosté začátečníky mohu doporučit například knihu Jóga – základní pozice)
  • dále jsou skvělé všechny meditační pomůcky (činelky, zpívající mísy, atd.)
  • předplacení online jógových kurzů (dobrá volba pro maminky na mateřské dovolené nebo pro neustále zaměstnané jedince)

U oblečení na jógu bych se trochu bála a vyřešila to raději darováním poukázky na určitou sumu. Jógové e-shopy je často nabízejí a jestliže se v józe vůbec nevyznáte, určitě je to správná cesta.

Najděte si svou vánoční jógovou akci

Právě vám skončil kurz jógy a už nemáte náladu navštěvoval otevřené lekce? Vyzkoušejte různé vánoční jógové akce. Pořádá je pomalu každé druhé studio. Najdete mezi nimi jednodenní workshopy, odpolední semináře i víkendové výlety (ideální způsob jak uprchnout před vánočním ruchem).

Hledala jsem opravdu jen chviličku a hned jsem narazila na tři akce, které by stály za úvahu. Tak třeba ve studiu Karma jóga pořádají 12. 12. Adventní jógování. Cena je 300 Kč a výdělek jde na pomoc lidem v nouzi. Pak tu máme 13. 12. Předvánoční čtyřhodinový workshop spojený s vegetariánským občerstvením. Zajít si na něj můžete sem.

Poslední akce, na kterou vás upozorním, je pořádaná pod vlaječkou Prague Spirit Festival. Koná se 11. 12 a 12. 12. a můžete se těšit na předvánoční jógový džem pod vedením ředitelky známého jógového centra v Londýně (Jivamukti Yoga London) – Cat Alip Douglas. Jestliže vás koncept zaujal, přejděte přímo na jejich stránky.

Plánujete nadělit sobě nebo někomu jinému vánoční jógové dárky? Podělte se s námi o vlastní tipy.

8 Shares
>
8 Shares
Share8