Sportovní mikiny nejen na jógu

V zimě se některým jógovým studiím nepodaří vytopit sály na cvičení tak, aby vám při vstupu nenaskočila husí kůže. Nemůžeme jim to zazlívat, protože hranice mezi chladnou a přetopenou místností je velmi tenká. Já dávám přednost větraným a vzdušných prostorům, což v zimě není zrovna reálné. Proto vám radím nestěžovat si na podmínky, ale jít příjemné lekci jógy naproti.

V dnešním článku se podíváme na různé zahřívací alternativy. Přeci jenom jóga se může praktikovat celý rok, tak proč toho nevyužít?

Sportovní mikina na jógu

Dámská sportovní mikina na jógu Yogashop

Pánské a dámské sportovní mikiny noste před začátkem cvičení. Můžete v ní přečkat těch pár minut, než začne lekce a všichni se připraví na své podložky. Určitě si ji nechte i na počáteční meditaci a několik zahřívacích ásan. Jakmile vám bude teplo, šup s ní dolů.

Při výběru sportovní mikiny nemusíte hledat nic světového. Stačí vám klasický model s dlouhými rukávy a zapínán na zip. Vyzkoušejte třeba tuto šedo-hnědou mikinu. Je vyrobena z 90 % z bio bavlny – bude pěkně hřát a nepodráždí ani holou pokožku.

Tipy pro zimomřivé jedince

Triko s dlouhým rukávem Yogashop

Jestliže vám nestačí vzít si na začátek lekce mikinu, vsaďte na triko s dlouhým rukávem. Není problém si ho obléci na vaše tílko na jógu. Během lekce si ho pak můžete kdykoliv sundat. Občas totiž stačí jedna náročnější pozice a pocity chladu jdou pryč. Pěkné triko s dlouhým rukávem najdete například tady. Jeho látka je kombinace modalu a kašmíru, takže se připravte na záplavu hebkosti.

Pro chladnější dny se vyložené hodí rukavice na jógu a ponožky na jógu. Ačkoliv mají primárně zabraňovat klouzání zpocených rukou a nohou, fungují dobře i jako izolace.

Co se závěrečnou meditací?

Deka na jógu ze 100 % přírodních materiálů

Na konci každé lekce jógy by měla přijít závěrečná meditace. Při ní naše tělo pomaličku vychladne a hodně lidí pak pociťuje nepříjemný chlad. V některých studiích mají pro tyto účely k dispozici deky na jógu. Klidně se nestyďte a připravte si jednu vedle podložky na jógu ještě před začátkem hodiny.

Nikde jste je neviděly? Přineste si svoji vlastní deku na jógu. Dají se sehnat (v několika barvách) například zde. Dávejte si pozor, aby byla deka vyrobená ze 100 % přírodních materiálů. Nechcete přeci celou cestu domů elektrizovat.

Stejné zahřívací pomocníky využívejte i při domácím cvičení. Neprochladnete a nebudete zbytečně nemocní.

6 Shares
>
6 Shares
Share6