Jóga jako ten nejlepší dárek

Nevím, jak je to u vás, ale v mé rodině nemá jóga moc zakořeněnou tradici. Mám samozřejmě kamarádky, které semnou čas od času na jógu zajdou, většinou však navštěvuji lekce sama. Proto jsem se rozhodla pro postupné obdarování potencionálních milovníků jógy z rodiny. Jeden pokus jsem již měla – babička ode mě dostala položku na jógu. Pochopitelně to nedopadlo podle mých představ a dnes ji používá možná tak na protažení ztuhlých zad.

Jenže já to jen tak nevzdám. Plánuji jógovými dárky obdarovat ještě mámu, protože ta na jógu již v minulosti chodila a měla ji ráda. Pak tetu, která si celá léta pěstuje nechuť k jakémukoliv sportu, a tak doufám, že ji jóga alespoň trochu zaujme. A nakonec svou kamarádku Verču. Přesně jsem si ještě nestanovila, co komu dám, určitou představu o dárcích jsem si už ale stihla udělat.

Pomůcky, které navnadí

Podložka nebo dokonce celá sada na jógu je skvělý dárek pro někoho, kdo podle vás józe nakonec skutečně podlehne. S babičkou jsem se tenkrát trochu sekla, příště budu mít snad lepší odhad. Doporučuji zakoupit spíše měkčí, tlustou podložku s obalem, vakem nebo popruhem. Určitě vybírejte sadu v oblíbených barvách toho, kdo ji bude využívat.

Zde je můj tip na sadu na jógu pro dámy.

sada na jógu sestavená z růžové podložky a barevné tašky

A tady se můžete inspirovat při nákupu sady pro muže, což v mém případě rozhodně nehrozí (většina mužské části rodiny by to brala spíše jako podivný vtip).

Sada na jógu pro muže - taška s modrou podložkou

Trochu samostudia nikomu neuškodí

Méně finančně náročný dárek představují knihy o józe. Osobně bych se vyhýbala publikacím, které mají na obalu něco jako – Jóga snadno a rychle. Nikdo by neměl začínat s jógou s myšlenkou rychlého naučení se všeho potřebného. Tak to prostě nefunguje. Naopak fandím knihám, jež popisují detailně základní ásány a najdete v nich např. sestavy určené pro řešení konkrétních zdravotních problémů.

Kniha - Jóga základní pozice

Líbí se mi tato kniha s názvem Jóga základní pozice. Jedna z cest jak si jógu skutečně vychutnat je naučit se dobře provádět základní pozice, z nichž se pak odvíjejí ty náročnější.

Poukázka pro nerozhodné obdarovatele

Nejste si jisti svým výběrem? Nelámejte si s tím zbytečně hlavu a jednoduše zakupte poukázku. Ta může být buďto na určitý kurz či počet lekcí v jógovém studiu nebo na zboží v e-shopu. V případě, že dotyčný nikdy na józe nebyl a ani o ní neprojevil zájem, bych zvolila spíše variantu e-shopové poukázky. Většinou si tam může člověk vybrat i něco, co s jógou tolik nesouvisí – vonné svíčky, doplňky stravy atd.

Každopádně se tohoto typu dárků vůbec nebojte. Nikdy nevíte, kdy tím někomu přinesete do života chybějící pohodu, zdraví nebo jen obyčejný koníček.

12 Shares
>
12 Shares
Share12