Jak moc kvalitní jsou značkové podložky na jógu – Adidas, Nike a Reebok?

Od začátku svého jógového snažení si kupuji vybavení na jógu vždy ve specializovaných e-shopech. To i přesto, že byl můj původní plán úplně jiný. Chtěla jsem si koupit podložku v klasickém sportu, ale jejich „úžasná“ nabídka mě nakonec donutila od něj ustoupit. Mluvím konkrétně o prodejně sportovního vybavení v olomoucké Šantovce. Vydala jsem se tam tehdy s neskrývaným nadšením, protože jsem měla za sebou ten příšerný zážitek s půjčenou podložkou ze studia.

Vesele jsem vešla a zamířila rovnou směrem, kterým mě poslala prodavačka. Tak trochu jsem čekala regál nacpaný od shora až dolů veselými jógamatkami. Místo toho tam měli jen podložky na terapeutické cvičení (jsou kratší) a pouze dvě příliš tenké a ušmudlané oranžové podložky na jógu od Nike. Když říkám ušmudlané, tak nepřeháním. Připadalo mi, jakoby je někdo měsíc používal a pak je tam prostě přinesl a pohodil je do regálu.

Katastrofa. To mě vyléčilo z nákupů jógového vybavení v obchoďácích a také z nákupů věcí od Nike. Jsou ale podložky od sportovních gigantů vážně všechny tak špatné?

Prokletý Nike

Nikdy jsem nebyla blázen do značkového sportovního oblečení. Vždy se dívám hlavně na střih, design a použitý materiál, než abych hledala logo společnosti. Přesto jsem se rozhodla tyto značkové podložky na jógu trochu prozkoumat a udělat si na ně vlastní názor. Začnu s Nike. Od nich nemám doma ani jeden kousek oblečení či jiného sportovního vybavení. Což by se dalo považovat za sabotování, ale je to spíš dílo náhody.

Na internetu lze nalézt kupříkladu tuto podložku – Nike Fundamental Yoga Mat. Prodávají ji v pěkném růžovém provedení. Co se mi už tolik nelíbí, je tloušťka 3 mm – pro začátečníky nic moc. Ani materiál příliš nenadchne. Podložka je tvořena směsí – 95 % styren-butadien-styren a 5 % polyester.

Nejsem samozřejmě chemik a neznám vlastnosti jednotlivých látek. Raději však v popisku produktu vidím něco jako – vyrobena z přírodní gumy. Mám pak prostě lepší pocit. Podložku bych vám tedy nedoporučila. Mnohem lepší je třeba tato podložka (kterou vlastním příhodně i já).

modrá podložka na jógu s protiskluzovou vrstvou

Snaživý Reebok

Na Youtube profilu Reeboku jsen objevila několik videí zaměřených na jógu. Oblečení navrhují ve spolupráci s uznávanými lektorkami jógy a celkově je vidět, že se prostě snaží.

Líbí se mi jejich oblečení, ačkoliv ty ceny jsou trochu přehnané. Reebok podložky na jógu (alespoň ty, co se dají koupit u nás) mě však příliš neoslovily. Na zahraničních stránkách jsem našla jednu fajn – Nike ECO Yoga Mat, jenže u nás ji jako na potvoru neseženete. Prodává se zde podložka (4 mm) s tenkým popruhem z gumy a pak ještě Premium podložka na jógu (5 mm).

Volila bych tu druhou, protože je tlustší a má protiskluzový povrch. Přesto není ani její složení zrovna výstavní a stále bych sáhla raději po podložce z přírodních materiálů.

Tady je jedno z videí:

YouTube video

Nudný Adidas

Od Adidasu jsem objevila klasickou růžovou podložku na jógu ze 100 % polypropylenu. Není na ní nic špatného, až na to, že mi připadá docela předražená a neoriginální. Vypadá, jako většina klasických polypropylenových podložek, až na ten typický nápis Adidas.

Má 5 mm na tloušťku a jemně vzorovaný povrch (proti klouzání rukou pomůže jen minimálně). Proto je cena okolo 1000 Kč prostě moc. Za mnohem nižší cenu se dají sehnat i podstatně kvalitnější kousky. Stačí se jen trochu porozhlédnout a nejít pouze po značkách.

Doporučuji vám naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

A co vy, máte doma někdo podložku od zmiňovaných značek nebo o ní uvažujete? Podle čeho se řídíte při nákupu této nejdůležitější pomůcky na jógu?

0 Shares
>
0 Shares
Share