Umíchejte si doma skvělý pleťový krém!

Domácí kosmetika je úžasná v tom, že si vyrobíte cokoliv přesně na míru svým potřebám. Navíc můžete přísady různě kombinovat a vytvořit tak dokonalý produkt, který byste nikde v obchodě nesehnali. Pojďte si „umíchat“ úžasný plěťový krém!

Má domácí kosmetika vůbec cenu?

Často se setkávám s otázkou, jestli má vůbec cenu patlat se s domácími krémy, když jsou přeci k dostání v každé drogerii a lékárně. Pokusím se v několika bodech shrnout výhody, které má podle mě domácí kosmetika 🙂 :

 1. Je to levné! I když vás třeba bude stát nějaký olej poměrně dost peněz, věřte, že vám vydrží neuvěřitelně dlouho (použijete většinou jen pár kapek) a naděláte z něj spoustu krémů a masek…
 2. Žádná chemie! Nemusíte se bát žádných silikonů, parabenů a podobně. Prostě je tam nedáte!
 3. Víte, co je uvnitř! Máte přehled o tom, co se skrývá v útrobách kelímku. Pokud máte například na něco alergii, nemusíte zkoumat složení výrobku, vy víte přesně, co jste použili!
 4. Přizpůsobíte si kosmetiku na míru. Vychytáte složení tak, aby vám dokonale vyhovovalo, kápnete trochu víc tohohle a uberete tohle a je to! Kosmetika podle vašeho přání!
 5. Žádné zvířátko nebude kvůli vašim experimentům trpět!
 6. Užijete si kopec zábavy, která je navíc k něčemu dobrá. Není to ztráta času, budete mít ze sebe skvělý pocit!

Základní krém

domácí krém

Našla jsem na internetu spoustu různých receptů na domácí pleťové krémy a opět se mi nejvíc líbil ten od Aleny Thomas. Při jeho míchání mi tak nějak došlo, jak to funguje a moc jsem si to užila. Postup je jednoduchý a ingredience také nejsou mýtické, takže s chutí do toho! Určitě využijete všechno, co vám zbyde, nebudete kupovat nic zbytečně! 🙂 Každopádně doporučuji najít si internetový obchod a objednat tam. Tákže:

Připravte si:

40g  oleje z hroznových semínek
10g kokosového oleje
1 g lanolinu
5 g včelího vosku (sežeňte si dědečka včelaře a poproste ho o plástev)
30ml převařené destilované vody (seženete v lékárně)
10ml aloe vera gelu
1g vitamínu E
2 kapky oblíbeného esenciálního oleje (doporučuji levandulový – úžasně zvedne náladu!)

Všechny suroviny nechť mají pokojovou teplotu. 🙂

Postupujte následovně: 

Ve vodní lázni rozehřejte olej z hroznových semínek, kokosový olej, včelí vosk a lanolin. Vše spojte a odstavte, nechte zchladnout opět na pokojovou teplotu.

V mixéru smíchejte destilovanou vodu aloe vera gel a vitamín E. Nstavte nejvyšší rychlost a mixujte dokud se vše dokonale nespojí.

Do mixéru přidejte první směs (oleje s voskem) s esenciálním olejem dle vašeho výběru a opět mixujte. Ve chvíli, kdy krém začne tuhnout, přestaňte a dejte krém do sterilní nádobky.

Hotovo! Krém vám vydrží cca 3 týdny v ledničce.

domácí krém

Jak se vám líbí představa domácího krému? Věříte, že má stejné účinky jako krémy z reklamy? Napište nám komentář a hlavně to vyzkoušejte! Zamilujete si to! Pokud se vám výroba domácí kosmetiky zalíbila, doporučuji zkusit také domácí zubní pastu.

Zuzka

Zdroj obrázků: archiv autora.

11 Shares
 • Dobrý den, moc se mi ten nápad líbí, vlastně jako všechny vaše nápady:-), ale kde sehnat lanolin a vitamín E? Máte nějaký ověřený e-shop? Děkuji 🙂

 • Dobrý den, mohu se prosím zeptat, čím se dá nahradit destilovaná voda? Stalo by se něco, kdyby se převařila voda obyčejná, z kohoutku nebo např. kojenecká?
  Děkuji.

 • >
  11 Shares
  Share11