3 tipy na zdravé letní svačinky

Během teplých letních měsíců naše těla vyloženě touží po lehké stravě a osvěžení. Projít kolem zmrzlinového stánku bez povšimnutí nebo odmítnout nějaký ten sladký drink ale nemusí být vůbec snadné, že? 🙂 V tomto článku si ukážeme pár tipů na osvěžující pochoutky pouze z přírodních surovin, které osvěží, dodají potřebné vitaminy a minerály, a ještě vám budou chutnat. Pokud hledáte i další zdravé recepty, vyzkoušejte třeba naše cuketové brownies.

Melounové smoothie

Meloun je dobrý sám o sobě, ale pokud toužíte po intenzivním osvěžení, přidejte ještě mátu a limetku. Budete překvapeni, jak svěží kombinace to je 🙂

Meloun je doslova nadupaný zdravými látkami. Vitamíny a stopové prvky obsažené v melounu působí jako antioxidanty, které nás chrání před rakovinou a jinými civilizačními chorobami.

Je zdrojem rychlé energie a pomáhá doplňovat pitný režim, který je v létě tolik potřebný. Působí mírně močopudně a pomáhá vylučovat škodlivé látky z těla, je tedy vhodný i pro detoxikaci organismu.

Mango chia puding

Tento puding vás nejenom osvěží, ale zároveň i zasytí díky banánu a chia semínkům.

Chia semínka patří mezi superpotraviny díky své vysoké nutriční hodnotě. Mají vysoký obsah dobře vstřebatelného vápníku, draslíku, železa, zinku a mnoha dalších živin. Dále obsahují vitaminy A, B, C, D, E a K a velmi podporují vnitřní hydrataci těla. Pocit sytosti zajistí velký obsah vlákniny a zdravých tuků. Obsahují také antioxidanty, které chrání tělo před stárnutím.

Tip: Je vám v létě horko? Ochlaďte se! Pomocí techniky Šítalí

 

K pudingu můžete přidat i nakrájené ovoce a získáte opravdu chutnou a výživnou svačinku, která zachutná i vašim dětem. Vyzkoušeno 🙂

Arašídový krém

A na závěr něco opravdu sytého. Tento krém výborně zasytí a díky zmraženým banánům i příjemně ochladí. Můžete si vytvořit hustý krém nebo jemné smoothie, podle toho, kolik mléka přidáte. Pokud celou směs zmrazíte, získáte skvělé nanuky!

Užívejte si letní měsíce a vychutnávejte si života plnými doušky. Dopřejte si dostatek péče a výživy pro své tělo a spoustu příjemných zážitků, ke kterým nás léto vybízí. Získáte tak novou svěží energii do následujících měsíců.

Vyzkoušeli jste některé recepty? Pošlete nám fofografii 🙂

8 Shares
>
8 Shares
Share8