Jsme protáhlou kobrou – Bhudžangásana

V tomto článku bych vám chtěla představit pozici kobry, neboli „Bhudžangásany. Tato asána je výchozí pozice v lehu na břiše a ve cvičení power jógy je to opakovaný a důležitý prvek cvičení. Je to záklonová pozice, kde protáhneme zadní stranu svalů a celou páteř. Naučíme se v kobře vydržet a zpevnit.

První krok- leh na břiše

V první řadě si lehneme na podložku, uvolníme tělo a ruce si dáme pod čelo a jemně se pohoupáme ze strany na stranu. Promasírujeme vnitřní orgány a připravíme tělo i mysl na kobru. Můžeme se promasírovat jak dlouho chceme a jak nám to příjemné. Na pár dechů si zavřeme oči a procítíme tělo na podložce.

Druhý krok – s nádechem jdeme do kobry

Ruce máme pod rameny a dlaněmi zvedáme celý trup. S nádechem zvedáme pomalu trup. Hlavní je, že v první fázi zvedáme tělo pomocí zádových svalů a později se zapojí ruce. Hlava se vytahuje nebo ji můžeme zaklonit a ramena tlačíme dolů. Pánev přitom zůstává na podložce. Ruce mohou zůstat pokrčené nebo natáhlé. Nohy jsou natažené a uvolněné. Nyní jsme v pozici kobry a dýcháme.

Třetí krok – výdech

Z pozice kobry se s výdechem uvolníme a vrátíme se do lehu na břiše, kde odpočineme a zklidníme tělo a mysl.

S pozicí kobry nejen protáhnete záda a trup, ale pomůže vám i s odstanění bolesti v kříži. Má příznivé účinky na štítnou žlázu a na vnitřní orgány.

Tak Vám přeji příjemné „kobří“ protažení milí jogíni a napište mi, jaké jsou Vaše zkušenosti s touto pozicí Bhudžangásanou.

Veronika

75 Shares
>
75 Shares
Share75