Proč se zbavit nepohodlného oblečení na jógu?

Většina z vás mi dá jistě za pravdu, když řeknu, že pohodlí je při praktikování jógy velice důležité. Proto nechápu ženy, které na jógu nosí přesný opak. Nedávno jsem byla po delší pauze na hodině klasické jógy a celou dobu mě znervózňovala jedna paní. Podložku měla položenou hned vedle mě, tudíž nebylo úniku. Co dělala tak strašného? Neustále si popotahovala kalhoty.

Na tu konkrétní lekci jsem se šla uklidnit po velmi hektickém dni. No, a protože se mi to nedařilo, zažívala jsem děsný pocit bezmoci. Připomnělo mi to mou poslední cestu vlakem, kdy jsem seděla v kupé se starším pánem, který neměl moc dobrý vztah ke kapesníkům. Takže jsem si také užila hodinu popotahování, jen v trochu jiném smyslu.

Korunu tomu všemu nasadilo, když se má jógová sousedka rozhodla, že ji už neustálé popotahování nebaví a rezignovala na něj. Nejspíš vám nemusím popisovat, jak “báječný“ výhled se mi díky tomu při několika ásanách naskytl.

Kalhoty na šňůrku

Nic z toho by se nemuselo stát, kdyby zmiňovaná paní věnovala větší pozornost výběru oblečení na jógu. Je docela dobře možné, že jí při nákupu kalhoty seděly jako ulité. Jenže velké množství materiálu se dříve či později vytáhne. U kalhot na sport to platí dvojnásob. Taková nepříjemnost se dá preventivně řešit nákupem kalhot na šňůrku. Já bych si vybrala tyto tříčtvrteční kalhoty.

tmavé tříčtvrteční kalhoty na jógu

Mají neutrální barvu, jsou volnější a v jejich materiálu převládá bio bavlna. Obecně se přikláním k volným střihům jógových kalhot. Oproti legínám mi připadají vzdušnější a pohodlnější.

Pohodlí na prvním místě

Mé kalhoty na jógu mi naštěstí nepadají, protože jsem si vybrala model se zvýšeným pasem. Tenkrát mé optimistické já objednalo o číslo menší velikost (co kdybych náhodou zhubla). Nakonec se žádný velký váhový úbytek nekonal, ale přesto jsem s kalhoty spokojená. Tento model je totiž elastický a velmi příjemný při nošení. Díky volbě menší velikosti mi kalhoty pěkně sedí a nemusím se bát o jejich sesouvání.

V podobném stylu jsou například tyto modré tříčtvrteční kalhoty. Určitě je ocení i ženy, které trpí na záněty močového měchýře nebo bolestí bederní páteře. Dají se povytáhnout tak, aby vás po celou dobu dostatečně hřály.

Modré tříčtvrteční kalhoty na jógu

Při výběru kalhot myslete na jedno – jóga vás donutí se pořádně protáhnout, natáhnout a často i podivně zauzlovat.  Doporučuji si tedy nehrát zbytečně na sexbombu a raději myslet na to, jak se bude daný kousek oblečení při zmiňovaných pohybech chovat.

0 Shares
>
0 Shares
Share