Prevence a léčba křečových žil na nohou pomocí jógy

Chcete předejít křečovým žilám, případně je již potřebujete léčit? Mám pro Vás Tip. Vytvořila jsem sestavu, která léčí křečové žíly. Na moje lekce chodí přibližně 150 jogínek a jogínů týdně a mnoho z nich můj recept již vyzkoušeli.

Zrovna dnes mi jedna paní s dojetím děkovala, jak jsem jí pomohla. Cvičí sestavu již několik měsíců a nemá již bolesti v nohou a netvoří se jí nové křečové žíly a některé menší křečové žíly jí zmizely.

Takže co proto můžete udělat pro začátek:

1. krija :

EKA – DŽÁNU- UTTÁNA- KRIJA

Sedíme ve Vadžra-ásaně (sed na patách – klek, rovná záda). Ruce spojené na hrudníku – namaskára- mudra. S nádechem zvedáme jedno koleno a s výdechem položíme. S nádechem zvedáme druhé koleno a s výdechem položíme. Cvik opakujeme první dny 10x, po týdnu přidáme na délku cvičení 30s, další týden na 1 minutu a další na 3 minuty. Pokud máte bolest v nártech, podložte nárty polštářkem nebo dekou.  Pokud vás bolí kolena, podložte dekou i kolena. Případně můžete při bolestech v kyčlích položit deku na lýtka a pak si na deku přikleknout, tedy vsunete deku pod zadek. Výborná masáž nohou, slouží k pročištění energetických cest v těle.

2. krija:

DVI -DŽÁNU- UTTÁNA- KRIJA

Sedíme ve Vadžra-ásaně (na patách, rovná záda). Ruce spojené na hrudníku – namaskára- mudra. S nádechem zvedáme obě kolena a s výdechem položíme na podložku. Podkládání dekou je stejné jako při předchozím cviku. Stačí 10x opakovat.

3. krijá:

PÁDA- VADŽRA- KRIJA

Tato krije zahrnuje jak zvednutí kolen, tak protažení chodidel. Posadíme se do Vadžra-ásany (sed na patách). S nádechem zvedneme obě kolena (dvi-džánu-uttána-krija). S výdechem položíme obě kolena zpět na podložku. S nádechem se zvedneme na kolena do kleku a flexujeme chodidla a opřeme chodidla o prsty na podložce. S výdechem přejdeme do polohy hrdiny (Vírásana – sed mezi chodidla) – kdo má obtíže s koleny, tak nesedá do pozice hrdiny, ale sedne si na paty na flexovaná chodidla. S nádechem zpět na kolena a nárty zpět na podložku. S výdechem do vadžra-ásany.

Teď již zbývá popřát Vám mnoho úspěchů s léčbou křečových žil

Blanka

0 Shares
 • Dobrý den Blanko,
  děkuji za skvělý článek ohledně cvičení k prevenci a léčbě křečových žil. Pozice jsou dobře popsány, ale bylo by možno přiložit i nákresy jednotlivých pozic, popřípadě přiložit video? Je to přeci jen lepší, člověk má jistotu, že to cvičí dobře.
  Děkuji a přeji hezký den
  Lenka

  • Dobrý den Lenko, bohužel nemám video k dispozici, chystám se ho natočit, ale zatím neni. Je ke krijím přiložena fotka a na té je DVI -DŽÁNU- UTTÁNA- KRIJA. EKA – DŽÁNU- UTTÁNA- KRIJA je vlastně polovina, tedy zvedá se pouze jedno koleno a pak druhé.
   PÁDA- VADŽRA- KRIJA – jak sedíte na patách ve Vardžraásane, tak máte vlastně položené nárty na podložce, to je první vrstva, a pak máte zadeček, který na těch patách sedí.
   Pak jdete do normálního kluku, tedy zvednete zadek . V tuto chvíli si chodidla flexujete a sednete si na ta flexovaná chodidla. A střídáte. Přeji moc hezkou zábavu s jógou. b

 • >
  0 Shares
  Share