Bio pudr

Pudrová dekorativní kosmetika nesmí chybět v koupelnové skříňce žádné ženy a to ani jogínky. S příchodem podzimu navíc nastává její sezóna, proto jsem pro vás našla 2 zajímavé tipy na pudrování v bio kvalitě. V létě se totiž naše pleť více potí a mastí, takže vám pudr moc dlouho nevydrží. Naopak teď na podzim (a v zimě) vám udělá velkou službu.

Díky nákupu dekorativní bio kosmetiky si můžete být jisti, že neládujete jemnou pleť obličeje a dekoltu škodlivými látkami. Bio pudry, make-upy a tvářenky jsou pigmentované pomocí přírodních složek (především minerálů).

1. Můj dlouholetý společník

kompaktni-pudr-bio-detox-organic

Tento pudr od francouzské značky Bourjois jsem objevila někdy před třemi lety a od té doby na něj nedám dopustit. Původně jsem si ho koupila pro jeho krásné a praktické balení. Horní kryt je pokrytý velkým zrcátkem, které můžete otáček o 360 stupňů, jak se vám zachce. Pudr vám tak poslouží jako pohodlné cestovní zrcátko.

Moje pleť je velmi bledá a často citlivá, ale i s tím si dokázal výrobek poradit. Mám nejsvětější odstín (Vanille Clair) a nemohu si stěžovat. Na pleť si sedne a přirozeně s ní splyne. Pokud se vždy jen jemně přepudrujete, vydrží vám klidně dva roky. Moc nepráší a jeho bytelné balení ustojí i nějaký ten pád (vlastní zkušenost).

Co se mi hodně líbí je fakt, že pudr pokožku chrání před škodlivými vlivy venkovního ovzduší (prach, smog…) a zároveň ji detoxikuje a čistí. Součástí balení je i příjemná houbička, kterou sice nepoužívám, ale pro případ nouze se může hodit.

2. Dodejte své tváři trochu života

osvezujici-mineralni-pudrova-ruz-6-g

Bez tvářenky se nehnu. Příroda mi nenadělila moc zdravou barvu, takže si musím pomáhat. Samozřejmě, že se nelíčím když cvičím jógu (ani doma ani ve studiu). Jestliže však vyrážím do společnosti, potřebuji vypadat méně mrtvolně. A právě v  tu chvíli přichází na scénu zázrak jménem tvářenka.

Většinou se rozhoduji podle barvy a v poslední době také podle toho, zda je bio nebo není. Neutrácím za ni více jak 300 Kč, připadá mi to zbytečné. Už dva roky mám doma jednu pečenou, která ne a ne dojít. Protože mě už vůbec nebaví, rozhodla jsem se jí zbavit a pořídit si novou.

Dost přemýšlím o minerální pudrové tvářence od značky Lavera. S tou jsem měla do teď jen dobré zkušenosti a tím pádem má mou důvěru. Líbí se mi na ní malé balení s přidaným štětcem a obsah rostlinných olejů (kokosový, olivový a z lničky seté). Mám poměrně suchou pokožku a ocením každého hydratačního pomocníka. Navíc se lehce třpytí a to prostě zbožňuji.

A co vy, používáte bio dekorativní kosmetiku nebo se rozhodujete podle jiných kritérií?

0 Shares
>
0 Shares
Share