Bio řasenka? Sem s ní!

Bio dekorativní kosmetika pro mě byla dlouhou dobu jen něco, co má ohavný zelený obal a podivnou, zapáchající konzistenci. Jednou jsem si v drogerii, v záchvatu souznění s přírodou, pořídila bio černou tužku na oči, která mi ovšem po nanesení nevydržela ani patnáct minut. Tím to pro mě na pár let skončilo.

Nelíčím se příliš často a vždy chodím do posilovny, běhat nebo na jógu s čistým obličejem. Pokud se však rozhodnu si trochu dodat šmrnc, tak to udělám pořádně.

Nesnáším, když zkouším novou věc, ze které se pak během večera vyklube kosmetická katastrofa. Znáte to, bavíte se s nějakou známou a ta se najednou začne podezřele soustředit na určité místo na vašem obličeji. Hned je vám jasné, že určitě civí na rozmazanou řasenku nebo zdrclou tvářenu. Snažíte se tedy co nejrychleji ukončit konverzaci a uprchnout k nejbližšímu zrcadlu.

Černý zázrak od Dr. Hauschky

fotka řasenky od Dr. Hauschky

Jenže pak se ke mně, vlastně už ani nevím jak, dostala řasenka od Dr. Hauschky. Ta mě naopak přesvědčila o tom, že i přírodní dekorativní kosmetika může být kvalitní. Není sice bio, ale procházela jsem si složení a nemám mu co vytknout. Řasenka sice vypadá, jako kdyby přicestovala dírou v čase z mládí mé matky, ale nemohu jí upřít její skvělé vlastnosti.

Má pohodlný kartáček, který řasy nadzvedne a dodá jim objem. Nejsou samozřejmě objemnější o 400 % (i takovou reklamu jsem nedávno zahlédla), ale to mě opravdu netrápí. Hlavní je, že se nedrolí a řasy neslepuje k sobě. Při nošení mě nijak nedráždí a to mám celkem citlivé oči a každý den nosím kontaktní čočky.

Co už ovšem není tak světové, je její cena. Mě prostě připadá 600 Kč za řasenku hodně. Můj strop je přibližně polovina. Proto jsem si již další balení neobjednala a začala se poohlížet po vhodné alternativě.

Bio řasenky od Lavery

intenzivni-rasenka-pro-vetsi-objem-13-ml

Značku Lavera nejspíš budete všichni znát. Jejich pečující kosmetiku bez problému seženete v klasických drogeriích. Řasenku jsem si objednávala na internetu. V kamenných prodejnách jsem na ni ještě nikde nenarazila. Každopádně mám vyzkoušené dva typy řasenek od Lavery. První by měl řasy prodlužovat, druhý zase zahušťovat. Co se mě týče, tak by ještě mohli vymyslet třetí řasenku, která by zvládala obojí.

prodluzujici-rasenka-9-ml

Obě dvě jsou fajn a pořídíte je okolo 300 Kč. Ze začátku jsem si myslela, že si oblíbím tu s tlustým kartáčkem (na horním obrázku), protože jsem si té doby přesně takové kupovala. Nakonec u mě ale zabodovala prodlužující řasenka. Snadno se s ní pracuje a vytváří moc pěkný konečný vzhled.

Oba typy mají hned několik společných výhod:

  • Nedrolí se
  • Mají krásnou černou barvu
  • Neslepují řasy
  • Dají se vrstvit

Jestliže uvažujete o kompletním přechodu na bio a přírodní kosmetiku, tak bych na to šla postupně. Většina přípravků vás bohužel zklame, na to se připravte. Stále jsem neobjevila vyhovující make-up, šampón, tužidlo na vlasy a spoustu dalších věcí. Většina z nás si totiž příliš zvykla na rychlý účinek a dokonalý výsledek běžně prodávané kosmetiky. Nepřestávejte tedy hledat nové a lepší výrobky. Už teď je nabídka bio kosmetiky každým rokem pestřejší.

0 Shares
>
0 Shares
Share