Jóga do kanceláře – tipy

Jóga je v posledních letech neuvěřitelně moderní. Lidé ji začali cvičit nejen doma, v parku a na dovolené, ale také v zaměstnání. Sama za sebe mohu praktikování jógy doporučit těm z vás, kteří pracujete celý den na počítači. Taková práce totiž namáhá krční i bederní páteř, ruce a zároveň oči. Já se po dni stráveném u počítače cítím často více vyždímaná, než když pomáhám rodičům okopávat zahrádku.

Jak už jsem ale řekla, jóga má pro tyto případy příjemné řešení. Může to být například kombinace nejoblíbenějších či nejpotřebnějších ásán. Díky pár jednoduchým pohybům se vám opět rozproudí krev a okysličíte si mozek. Budete výkonnější, nápaditější a nemusíte se bát, že se druhý den vzbudíte s bolestí hlavy nebo krční páteře. Dnes se tedy naučíme, jak řešit únavu, aniž bychom si museli pomáhat povzbuzujícími nápoji.

Svěží oči jako základ

Jógový plakát pro sestavu oční jógy

Začít můžete zlehka, tak například jógou očí. Právě naše oči se ve většině případů ozvou jako první. Začnou nás bolet a pálit. Někteří z nás to řeší očními kapkami, ti chytřejší k tomu přidají ještě speciální jógovou sestavu. Jaká to je? Doporučuji vám pořízení tohoto plakátu. Když opomenu srandovního mužíka v přiléhavém černém overalu, tak mu nemám co vytknout. Je na něm pěkně vysvětlena celá sestava.

Pokud pracujete v klasické sdílené kanceláři, můžete plakát připevnit na místo, kde na něj uvidí více lidí. Vaši kolegové to jistě ocení (i přes počáteční rozpaky). Vždy, když budete cítit přicházející únavu, si k němu zaběhněte a celou sestavu si odcvičte. Brzy se ji tak naučíte nazpaměť.

Praktický pomocník pro rychlíky

Kalendář na desetiminutovou jógu

Určitě nesmím opomenout ani kalendář pro desetiminutovou jógu. Jedná se o šikovnou pomůcku, kterou můžete mít celý den pěkně na očích. K osvěžení a protažení těla vám bude deset minut jógy bohatě stačit – v kanceláři opravu nejde o budování svalů nebo hubnutí. Jednou za čas otočíte list a podíváte se na nový tip. A když dojedete až na konec, je možné začít opět od začátku.

Kalendář se vám pohodlně vejde i na menší psací stůl, případně není problém ho pokaždé složit a ukládat do šuplíku.

Bez sady na jógu to nepůjde

Sada na jógu Yogashop - podložka s popruhem

Někteří z vás si tento poslední bod budou moci dovolit, jiní ne. Záleží na tom, kde pracujete. Sada na jógu je vhodná pro pracoviště, kde jednoduše nebudete překážet. Vaši kolegové by asi neměli moc velkou radost, pokud byste si rozložili podložku na jógu uprostřed společné kuchyňky. Tento faktor tedy nezapomeňte před nákupem zohlednit.

Já, jelikož pracuji z domova, používám buďto svou klasickou podložku nebo se v línějších momentech spoléhám na koberec. Každopádně tato sada je velmi skladná, jednoduše se přenáší a pozitivní barva podložky vám pěkně zvedne náladu. V kanceláři nepotřebujete nic speciálního.

20 Shares
>
20 Shares
Share20