Jutová podložka na jógu – osobní zkušenost

Tento měsíc neustále pendluji mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví. Díky tomu se často dostanu do Prahy. Nejinak tomu bylo ani minulý víkend. Ten jsem strávila u své kamarádky Anety v jejím pražském bytě. Měla manžela mimo město, a protože nezvládá být doma sama přes noc, pozvala mě, abych jí dělala společnost.

Může se to zdát dětinské, ale takových žen, co v noci sami nezamhouří oka, znám celou řadu. Já za sebe doporučuji si pořídit domácího mazlíčka. Od té doby, co mám kočky, přisuzuji veškeré noční zvuky právě jim a nic mě nerozhodí. Teď už ale zpět k tématu dnešního článku.

Možná si pamatujete, že jsem byla vždy k jutovým podložkám na jógu trochu chladná. Taková podložka mi připadala tvrdá a nepoddajná. Po minulém víkendu se na ni však dívám v úplně novém světle.

Jóga pod širým nebem

V sobotu večer mě Aneta vytáhla na procházku. Vzala s sebou také své dvě jógové podložky s tím, že si najdeme pěkné místo a trochu se protáhneme. Sama si zabrala tu měkčí a mě strčila jutovou. Dostala ji od manžela k dubnovým narozeninám. Evidentně se ale nesetkala s úspěchem, protože i po pár měsících vypadala naprosto netknutě.

V parku jsme si tedy roztáhly podložky pod příjemně vypadající strom a pustily se do toho. Po půl hodince jógy jsem musela uznat jednu věc – jutová podložka na jógu je pro venkovní použití super. Na trávě mi vůbec nevadila její tvrdost. Naopak jsem se nemusela bát o poškození povrchu. Navíc se na ní cvičilo jednoduše parádně.

Proto přehodnocuji svůj první verdikt. Jutová podložka se hodí nejen pro pokročilé jogíny a jogínky, jak jsem psala původně, ale také pro milovníky venkovní jógy (na trávě, písku atd., prostě měkké povrchy). Také ji ocení ti z vás, kteří navštěvují kurzy Hot nebo Bikram jógy. Do studia si však stále budu nosit svou modrou “tlusťošku“ s protiskluzovou vrstvou. Proč měnit něco, co funguje?

2 x jutová podložka na jógu

jutové podložky na jógu yogashop

Na horním obrázku můžete vidět jutové podložky, které se vyrábějí v pěti barevných variantách a ve dvou velikostních provedeních. Můžete si zakoupit klasickou verzi nebo XL model. Určitě bych k ní zakoupila také vak nebo tašku. Sama o sobě se otravně rozrolovává. Kvalitní materiál a možnost praní v pračce vám zaručí skutečně dlouhou životnost.

Pokud nejste vyšší jak 190 cm, tak zakupte spíše klasickou velikost. Bude se vám lépe přenášet a snadněji k ní seženete tašku. Podložky jsou 100 % přírodní, ekologické a zespoda pogumované přírodní gumou pro lepší přilnavost k podlaze.

Doporučuji také naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

Zkuste i vy vyrazit za jógou do parku nebo jen na zahradu. Celé cvičení se díky tomu dostane na úplně nový stupeň úžasnosti.

19 Shares
>
19 Shares
Share19