Jak odstranit škodlivé a toxické látky z těla

Jaro klepe na dveře a s ním přichází i chuť a energie zbavit se škodlivých látek nastřádaných během zimních měsíců. Není nutné utrácet za drahé detoxikační prostředky, naše tělo má přirozenou detoxikační schopnost. Postačí, když mu k tomu dáme prostor.

Jak můžeme podpořit detoxikaci během jednoho dne?

Dopřejte si alespoň jeden den, kdy svému tělu odlehčíte, aby mohlo škodliviny vyloučit. Zde je několik tipů, co pro sebe můžete během takového detoxikačního dne udělat.

Ráno vypijte teplou vodu s citronem

Citron je skvělým zdrojem vitaminu C, který pomáhá s detoxikací organismu a posílí imunitu. Sklenice teplé nebo vlažné vody se šťávou z půlky citronu po ránu nastartuje metabolismus a podpoří trávení.

Přestože je citron kyselý, v trávicích procesech funguje citronová šťáva zásadotvorně, příznivě tak působí při překyselení organismu.

voda s cintronem

Dopřejte si ranní sprchu

Střídavé stimulování teplou a studenou vodou zužuje a rozšiřuje cévy, což příznivě ovlivňuje náš imunitní systém, látkovou výměnu, krevní oběh a v neposlední řadě také naši náladu. Navíc vás takováto ranní sprcha po ránu povzbudí lépe než hrnek kávy.

Vyloučení toxinů můžete podpořit také kartáčováním nebo masírováním pokožky celého těla ještě před sprchou. Suché kartáčování podpoří lymfatický systém, otevírá ucpané póry a odstraňuje odumřelé buňky. Pokožka bude hladší a zářivější. Navíc tím zatočíte s celulitidou. Pokud nevíte jak na to, mrkněte na následující video.

YouTube video

Před snídaní si zacvičte

Příjemně se protáhněte a zacvičte si dynamičtější sestavu, stačí pár minut. Na podporu detoxikace je vhodné praktikovat několik pozdravů slunci.

Cvičení po ránu rozproudí vaši vnitřní energii, zlepší krevní oběh, posílí a okysličí tělo. Odměnou vám bude příjemná energie, kterou budete cítit během celého dne.

Dopřejte si lehkou a výživnou snídani

Třeba smoothie, které dodá energii a vitaminy. Rozmixujte vaše oblíbené ovoce s velkou hrstí listové zeleniny. Čím tmavší barvy listy jsou, tím lepší. Vhodné jsou listy mladého špenátu, protože jeho chuť je neutrální a hodí se snad ke každému ovoci.

Odlehčený jídelníček

Během dne jezte jen přirozené potraviny. Vyhněte se polotovarům, bílému cukru, mouky, chemicky upraveným potravinám, velkého množství soli a koření. Vybírejte lehce stravitelná jídla a každé sousto důkladně rozžvýkejte. Nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin, čisté vody nebo bylinkové čaje.

oběd se zeleninou

Spojte detoxikaci s relaxací

Zajděte si na masáž nebo do sauny. Masáž podpoří lymfatický systém a vylučování škodlivých látek z těla, kromě toho příjemně uvolní vaši mysl. Sauna pomůže toxické látky z těla vypotit.

Zelená večeře

K večeři si dopřejte salát plný zelených listů a zeleniny. Po větší podporu detoxikace můžete do salátu přidat červenou řepu nebo česnek. Zelené listy jsou bohatým zdrojem minerálních látek a antioxidantů. Příznivě podporují játra, což je hlavní detoxikační orgán. Červená řepa i česnek mají silné čistící účinky. Česnek je navíc přírodní antibiotikum a antiseptikum, čistí cévy a ničí parazity žijící ve střevech.

Klidný večer

Večer omezte televizi a sociální sítě. Relaxujte nebo si zacvičte jógu pro dobrý spánek. Dobrou volbou je také horká vana s mořskou solí.

Uvidíte, jak báječně se budete následující den cítit. Máte chuť na dlouhodobější detox? Vyzkoušejte naši detox výzvu.

 

160 Shares
>
160 Shares
Share160